reklama

BLOG Rychlé Fit Recepty: Pekanový perník

Už jste někdy zkoušeli dát do perníku pekanové ořechy? Já jo, a můžu vám říct, že to rozhodně stojí za vyzkoušenou. Protože inspirace není nikdy dost, tak dnes pro vás mám tip na perník s pekanovými oříšky.

Foto: Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty
Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

​Blanka se rozhodla v únoru 2018 pro svou velkou změnu. Bylo to především v oblasti zdravého životního stylu, který doposud neměla. Naštěstí ve svých 25 letech si uvědomila, že je načase s tím něco dělat. Založila si Instagram s myšlenkou, že tam bude dávat fotky svých jídel, díky kterým bude mít přehled nad tím co jí.

"Všichni chceme být zdraví, ale nikdo pro to nechce nic dělat. Tak proč neudělat něco pro sebe, cítit se dobře a být zdravý jen tím, že jíte zdravější jídla?  Je to jen o tom chtít.  Spoustu inspirace najdete na mém Instagramu @rychle_fit_recepty. Mějte krásný den! "

A co na něj budete potřebovat?


- 150 g pekanových ořechů 
- 150 g rýžové nebo jiné mouky
- 300 g jablek
- 100 g medu
- 3 vejce
- prášek do perníku
- lžička perníkového koření
- 100ml vody
- 30 g oleje (já dala olivový)

Postup:


Nejprve si rozmixujeme pekanové ořechy v mixéru, poté si rozmixujeme jablka do kaše. Následně v míse smícháme všechny ingredience a těsto dáme na vymazaný plech cca 33×23 cm a dáme péct na 180 °C cca 20 minut. Tak dobrou chuť.

Tragický osud vlastníků proslulé smíchovské vily. Otce i syna zavraždili nacisté | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama