reklama

BLOG Rychlé Fit Recepty: Fit perníková buchta

Máte rádi perníkovou buchtu? Jestli ano, tak vyzkoušejte tuto, která je navíc ve zdravější formě!

Foto: Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty
Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

​Blanka se rozhodla v únoru 2018 pro svou velkou změnu. Bylo to především v oblasti zdravého životního stylu, který doposud neměla. Naštěstí ve svých 25 letech si uvědomila, že je načase s tím něco dělat. Založila si Instagram s myšlenkou, že tam bude dávat fotky svých jídel, díky kterým bude mít přehled nad tím co jí.

"Všichni chceme být zdraví, ale nikdo pro to nechce nic dělat. Tak proč neudělat něco pro sebe, cítit se dobře a být zdravý jen tím, že jíte zdravější jídla?  Je to jen o tom chtít.  Spoustu inspirace najdete na mém Instagramu @rychle_fit_recepty. Mějte krásný den! "

Když jsem byla dítě, tak moje maminka často pekla. Jedna z mých nejoblíbenějších buchet byla právě ta z perníku. Když teď ale vím, že se do ní dává skoro kilo cukru a klasické mouky, říkala jsem si, proč ji nezkusit ve zdravější formě. Každopádně jsem se pustila do tvoření, a buchta natolik všem chutnala, že byla hned snědená.

Co na ni budete potřebovat?

🌟 100 g rýžové mouky
🌟 20 g kokosové mouky
🌟 20 g lněné mouky (kdo nemá, dát více kokosové)
🌟 10 g kakaa
🌟 celý prášek do pečiva
🌟 lžička perníkového koření
🌟 2 banány
🌟 2 vejce
🌟 230 ml mléka
🌟 15 ml sladidla (já použila javorový sirup)
+ navíc jsem tam nakrájela 2 plátky merci 😄

První jsem si smíchala všechny suché suroviny, poté přidala mokré. Vše se společně zamíchá a dá se péct na 180 °C 20 minut. Nahoře mám jen tvaroh, který je smíchaný s trochou opět javorového sirupu, a granátové jablíčko. Krásný den a dobrou chuť.

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama