reklama

BLOG Rychlé Fit Recepty: Dvoubarevný dortík

Tentokrát jsem upekla dortík, který je mega vláčný a hlavně rychlý. Vypadá trošku jako krtkův dort, ale není to krtkův dort.

Foto: Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty
Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

​Blanka se rozhodla v únoru 2018 pro svou velkou změnu. Bylo to především v oblasti zdravého životního stylu, který doposud neměla. Naštěstí ve svých 25 letech si uvědomila, že je načase s tím něco dělat. Založila si Instagram s myšlenkou, že tam bude dávat fotky svých jídel, díky kterým bude mít přehled nad tím co jí.

"Všichni chceme být zdraví, ale nikdo pro to nechce nic dělat. Tak proč neudělat něco pro sebe, cítit se dobře a být zdravý jen tím, že jíte zdravější jídla?  Je to jen o tom chtít.  Spoustu inspirace najdete na mém Instagramu @rychle_fit_recepty. Mějte krásný den! "

Co budeme potřebovat?

Korpus:


- 2 banány
- 50 g medu
- 2 vejce
- prášek do pečiva
- 50 g mletých mandlí nebo mandlové mouky
- 50 g rýžové či jiné mouky
- 10 g přírodního kakaa  

Světlá/tmavá vrstva:


- 400 ml mléka
- vanilkový puding
- sladidlo na oslazení
- 20 g čokolády (já použila 90%)

Postup:

Do mísy dáme banány, které pomocí tyčového mixéru rozmixujeme. K nim přidáme ostatní ingredience a vše šlehačem smícháme. Dáme do formy a pečeme v troubě na 180 °C cca 20 minut. Necháme vychladnout. Z korpusu vydlabeme vnitřní část těsta a dáme ji bokem.

Mezitím si připravíme puding podle návodu. Do korpusu nalijeme polovinu světlého pudingu, do zbylé části dáme čokoládu a mícháme do té doby, než se nám v pudingu roztopí. Nakonec tmavou část dáme na světlou a rozdrobeným korpusem vše přikryjeme. Dobrou chuť.

Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama