reklama
 

BLOG Kosmetika hrou: Přírodní lékárna podle Judity: jak ošetřit spáleniny od slunce

Přírodní lékárna podle Judity je tady proto, abychom vám pomohly řešit drobné zdravotní trápení všedního dne pomocí tipů z přírody. Sdílíme zkušenosti, které máme ověřené na sobě i svých blízkých. Bylinky najdete v lesích a kolem luk. Esence a další suroviny můžete koupit u nás v e-shopu.

Foto: Michaela Doušová
Judita Klimentová - Kosmetika hrou

Judita Klimentová - Kosmetika hrou

"Výroba přírodní kosmetiky je jako pečení koláčů. Smícháte ingredience ve správném poměru a čekáte, zda se to povede."

K výrobě domácích přírodních přípravků se postupně dostala přes sběr bylinek a vaření domácích pochutin. Velkým impulzem bylo když si poprvé vyrobila přírodní veganské mýdlo. Učila se, sbírala bylinky a experimetnovala. Během cest po Indii zkoušela použití indického koření a olejů z hlediska Ajurvédy a to začala propojovat s masážemi. Vrhla se do výroby všeho, co se kosmetiky a bylinek týkalo. V roce 2014  začala pořádat workshopy výroby přírodní kosmetiky a sdílet recepty na webu (www.kosmetikahrou.cz). Miluje esenciální oleje, byliny, dobré jídlo a bytí v přírodě. 

Na cestách

Potírat se čímkoliv chladivým, téměř všude v teplých zemích najdete růst aloe vera. Olamujte ji s respektem a mažte ji na spáleniny!

Jste na čundru v Čechách?

Vyzkoušejte se potírat netřeskem - je to taková česká aloe - skvěle chladí a má stejné účinky.

Také věřím, že na cestách snadno koupíte kokosový olej nebo jogurt - obě tyto suroviny hodně chladí a i opečují pokožku.

Pokud si kokosový olej chcete raději vzít s sebou - můžete ho koupit v našem krámku nebo na e-shopu.

Skvělé jsou také slupky od ovoce a zeleniny například:

  • papájové
  • okurkové
  • melounové
  • banánové

Zatím nejlepší kombinací je pro mě levandulový hydrolátopunciový nebo malinový olej s mrkvovým a aloe vera gel.

Hydrolátem se stříkám po celý den a několikrát denně se namažu namíchanými oleji.

Aloe vera nás krásně ochladí a pomůže rychle regenerovat pokožku.

Všechny můžete koupit u nás v eshopu 🙂

Vnitřně rozhodně pomůže už před sezonou mrkvový olej a zelený ječmen. Super je také před létem a v SOS situacích i během léta jíst hodně zelených potravin - listů a plevelů.

Kdo je Judita?

S bylinami pracuji 11 let. Na své cestě k nim jsem přidala masáže, aromaterapii, jógu, meditace, základy tradiční čínské medicíny a ájurvedskou dietologii a vrátila se opět na začátek k bylinám a "vnitřní" práci na změně vzorců. Sama jsem prošla psychoterapií skupinovou i individuální a po 5 letech ji zakončila. Posledních 6 let se intenzivně věnuji výrobě přírodní kosmetiky, mýdel a vedením kurzů primárně zaměřených na ženské skupiny. Kreativní práce v ženském kruhu je mojí cestou. Pracuji s holistickou léčbou a sebeléčbou - celostní léčbou - těla i duše. 

Další články a recepty na našem webu Kosmetika hrou …

Dcera Madonny se při natáčení reklamy svlékla donaha. Klip propaguje rozmanitost | Video: Desigual
reklama
reklama
reklama