reklama

BLOG Iveta Kulhavá: Fantastická místa Vietnamu I

Také jste se už někdy ocitli na místě, na kterém jste si připadali jako v kulisách fantasy filmu? Při našem letošním cestování po Vietnamu jsme narazili na řadu neskutečných míst, která jako by nás přenesla do jiného světa. Chcete je také objevit?

Foto: Iveta Kulhavá
Iveta Kulhavá

Iveta Kulhavá

Iveta je profesionální fotografka, kterou její cesty zavedly přes život v gurmánské Francii až do světa gastronomie - k fotografování jídel, interiérů restaurací a portrétů šéfkuchařů. ivetakulhava.com V Česku se podílela na vydání několika knih, teď právě se svým týmem pracuje na hravé kuchařce pro děti kukucharka.cz 

Opuštěný vodní park, kde namísto dětí řádí krokodýli

Nedaleko císařského města Hue ve středním Vietnamu byl počátkem druhého tisíciletí postaven velkolepý zábavní park u jezera Thuy Tien. Sotva byl ale otevřen, záhy se jeho brány zase zavřely. Provozovatelé prý zjistili, že se jim atrakce nevyplatí provozovat. Ale kdo ví, kde je skutečná pravda. Park začal postupně chátrat a v jeho vodách se dál koupali už jenom krokodýli. Ti, kteří byli původně součástí zábavní expozice. Prostě je tam nechali napospas svému osudu.

Místní si z krokodýlů udělali atrakci pro cestovatele, kteří opuštěné místo postupně přicházeli prozkoumat. Dokonce si nechávali platit za jejich krmení. Až na ně někteří z příchozích upozornili ochranáře a ti teprve pak krokodýly převezli na jiné místo. Dnes už byste tu na ně narazit neměli, ale do neznámých vod jezera byste se báli vkročit tak jako tak.

A jak místo na mapách najdete? Hledejte Thuy Tien Lake a směřujte k severní straně jezera. My jsme málem návštěvu vzdali. Mapa nás původně zavedla k hlavní vstupní bráně, u které ale stál hlídač a vjezd nám zakázal. Nakonec jsme se nedali a objevili jsme jiný vstup z druhé (severní) strany přes zablácenou pláň, kudy směřovalo k jezeru i několik jiných motorek a kol. Přes mostek jsme přejeli k rozpadlému amfiteátru, odkud jsme z dálky viděli i hlavní atrakci parku − železobetonového draka s rozevřenou tlamou, do které můžete po schodech vystoupat a skrze obří zuby se rozhlédnout po jezeře.  

Celý ohromný areál má neskutečnou atmosféru. Nadšení fotografové si tu přijdou na své. Nedivím se, že se sem postupně začalo vydávat čím dál víc a víc cestovatelů, spoustu jich sem určitě nalákaly bizarní fotografie, kterými se před nedávnem začal plnit Instagram. Nezaručím tedy, že až sem zavítáte i vy, budete si moct vychutnat klid opuštěného místa. Popularita evidentně den ode dne roste. Půjčit si motorku a zajet sem ale rozhodně stojí za to!

Další místo jako ze světa fantasy jsme objevili mezi rýžovými poli severního Vietnamu. Na foto můžete kouknout na mém cestovatelském Instagramu @tastywanders. Více vám o něm odhalím příště! :)

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama