reklama

BLOG Fandimámám: V nouzi poznáš přítele!

Možná se vám to taky stalo. Zažíváte krásné chvíle, váš život se ubírá tím správným směrem a myslíte si, že není nic, co by se mohlo pokazit. A pak přijde ta velká rána, kdy potřebujete pomoct a najednou lidé, které jste kolem sebe měli, jako by vás neznali. Můžete si kvůli tomu vyplakat oči - anebo můžete požádat o pomoc někoho, od koho byste to nikdy nežádali a možná ani nečekali.

Foto: Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky
Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

V roce 2016 rozjely dvě moderátorky a hlavně mámy Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná dobročinný projekt FANDI MÁMÁM. Jejich cílem bylo pomoci maminkám samoživitelkám a jejich dětem v jejich aktuální tíživé situaci, a to zajištěním materiální pomoci. Chtěly také změnit vnímání postavení samoživitelek ve společnosti tak, aby se na
ně lidé nedívali skrz prsty, ale aby je společnost spíš oceňovala za to, že zvládají péči o své děti samy. Od té doby pomáhají každé tři měsíce dalším maminkám samoživitelkám, a to již nejen materiálně, ale i poradensky.
A protože se všechny mámy, ať jsou samoživitelky, nebo ne, při péči o děti potýkají se stejnými radostmi i starostmi a rády své pocity a zkušenosti sdílejí, čímž si mohou vzájemně pomáhat a motivovat se, rozhodly se Žaneta s Petrou založit blog Fandi mámám. Do něj budou o životě maminek (nejen) samoživitelek psát ony i ostatní mámy, které se na projektu Fandi mámám podílejí. Vítejte na blogu, kde si mámy vzájemně fandí a inspirují se!

"Před časem mě oslovil pan Miroslav, který nám nabídl pomoc. Je to moc hodný člověk, který pracuje pro IZS. Díky němu Olí dostal do pokojíčku nový lustr, oba jsme dostali krásné peřiny a polštáře, a dokonce i povlečení, které jsem mohla sama vybrat. Povlečení s Tlapkovou Patrolou byl splněný sen a já mám konečně také hezké, nové a bez dětských motivů. Děkuji člověku, který nás nikdy neviděl, a přesto projevil dobrotu a laskavost a pomohl nám. ❤️ Děkujeme Mirkovi za jeho pomoc, za to, že jsme mu nebyli lhostejní. Nesoudil, neměl jízlivé poznámky a byl velice slušný. Děkujeme FANDI MÁMÁM za pomoc v těžkém období. Každý dárce, každá pomoc, je neskutečná radost a dar z nebes. Katka a Oliver. ❤️" Maminka Katka se do našeho projektu zapojila letos na jaře a díky pomoci dárců se podařilo i v jejím případě splnit všechna její přání ze seznamu věcí, které by jí aktuálně pomohly překonat tíživou životní situaci. A dostala i něco navíc - pocit, že v ni někdo věří a že na to není sama. Právě třeba i díky panu Miroslavovi, jak Katka píše, člověku, který ji a Olivera nikdy neviděl.

Takový pocit, podle jejích slov, má i maminka Pavlína, které jsme ve Fandi mámám pomáhali před několika lety.

"Posílám obejmutí a pozdrav všem ve Fandimámám ❤️ Kdysi jste mi nabídli pomocnou ruku, nabídli jste mi ji ve chvíli, kdy jsem byla na dně, kdy jsem se cítila (je těžké popsat pocity toho, co nezažijete) podřadně, bezvýznamně… Věděla jsem, že nechci, aby kdokoliv takto bral i mé děti. Bylo těžké se komukoliv svěřit úplně se vším. Patřila jsem mezi ženy, které rodinu chtějí udržet za každou cenu, ale už teď vím, že biologický otec nemusí být vždy výhra a na každého čeká opravdový táta, skutečný chlap a životní partner. Pomohli jste mi. Bylo to jako obejmutí od babičky a pocit bezpečí. Dali jste mi sílu jít dál. Všechno nabralo rychlý spád, ale je to pouze cesta, po které již nejdu sama… Mohla jsem si splnit svůj životní sen a stát se řidičkou tramvaje. Zažít ten pocit ranního východu slunce, vidět i jeho západ… Nikdy jsem si nemyslela, že bych si i já s dětmi našla lásku. Teď mohu říct, že vím, co je láska. Souznění, telepatie, smích i pláč (pláč ze smíchu…), podpora… Všem mohu říct toto a bude to výstižné: Každý, koho potkáš, má roli ve tvém příběhu."

Projekt Fandi mámám je postaven na materiální konkrétní a transparentní pomoci. Takže každý dárce ví, komu, jak a proč pomáhá! Maminky samoživitelky svými příběhy, které zveřejňujeme na našich webových stránkách Fandimamam.cz i sociálních sítích, odkrývají své osudy i problémy, se kterými se potýkají. Pomáhat můžete materiálně i prostřednictvím naší nové mobilní aplikace materiální pomoci, kde můžete všem lidem v nouzi, nejen maminkám samoživitelkám, nabídnout pomoc, ať už prostřednictvím věcí nových, tak i z druhé ruky. Více najdete na Fandimat.cz

Schwarzenegger překvapil skvělou formou. V 73 letech posiluje a mečuje jako zamlada | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama