reklama

BLOG Fandimámám: Nejste v tom sama aneb jak přežít v této době

Jako matka samoživitelka jsem se často potýkala s potřebou pomoci. Někdy jsem potřebovala pomoc s dítětem, jindy s nějakou drobností v domácnosti. Byly dny, kdy jsem potřebovala pomoc psychickou, když už jsem nevěděla jak dál, nebo finanční, když jsem měla větší výdaje než příjmy. V něčem pomohla rodina, jindy odborník, kterého jsem vyhledala.

Foto: Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky
Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

V roce 2016 rozjely dvě moderátorky a hlavně mámy Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná dobročinný projekt FANDI MÁMÁM. Jejich cílem bylo pomoci maminkám samoživitelkám a jejich dětem v jejich aktuální tíživé situaci, a to zajištěním materiální pomoci. Chtěly také změnit vnímání postavení samoživitelek ve společnosti tak, aby se na
ně lidé nedívali skrz prsty, ale aby je společnost spíš oceňovala za to, že zvládají péči o své děti samy. Od té doby pomáhají každé tři měsíce dalším maminkám samoživitelkám, a to již nejen materiálně, ale i poradensky.
A protože se všechny mámy, ať jsou samoživitelky, nebo ne, při péči o děti potýkají se stejnými radostmi i starostmi a rády své pocity a zkušenosti sdílejí, čímž si mohou vzájemně pomáhat a motivovat se, rozhodly se Žaneta s Petrou založit blog Fandi mámám. Do něj budou o životě maminek (nejen) samoživitelek psát ony i ostatní mámy, které se na projektu Fandi mámám podílejí. Vítejte na blogu, kde si mámy vzájemně fandí a inspirují se!

  1. Pomáhejme si, kde je to nejvíc potřeba

Už před lety jsme ve Fandi mámám založili facebookovou skupinu, která propojuje maminky samoživitelky, které pomoc hledají, s těmi, kteří pomoc nabízejí. Jedná se o pomoc materiální a v této skupině můžete poptat pomoc od potravin po oblečení, tak i takovou konkrétní pomoc nabídnout. Je vždy dobré uvést, co konkrétně nabízíte nebo poptáváte, a to např. včetně velikostí nebo fotografií v případě nabídky. Ve skupině jsou uvedena pravidla, a to nejdůležitější je, že vše je zde ZDRAMA, tedy nezištně.  www.facebook.com/groups/potrebujidaruji/

  1. Aplikace materiální pomoci FandiMat     

My ve Fandi mámám jsem se v reakci na současnou situaci rozhodli jít ještě dál. Od 1. května spustíme mobilní aplikaci materiální pomoci FandiMat, kde bude možné jak poptávat, tak i nabízet materiální pomoc, jak pro všechny lidi v nouzi, tak i charitativní organizace. Věříme, že tím přispějeme ke zlepšení složité situace, do které se mnoho lidí v této nelehké době dostalo. Více o aplikaci se dozvíte na www.fandimamam.cz/aplikace-fandimat/ 

  1. Aktuální informace

Na internetu najdete různé informace, jak se situace má nebo nemá. Zároveň se šíří i poplašné zprávy. Proto dbejte na to, abyste čerpali informace z věrohodných zdrojů. Nejlepší tedy je sledovat stránky ministerstva práce a sociálních věcí, úřadu práce a české správy sociálního zabezpečení.

  1. Dluhy jako nepřítel

Člověk v tísni. Takhle bychom mohli nazvat danou situaci anebo taky organizaci, která provozuje dluhovou poradnu. Dále se můžete obrátit na dluhové linky nebo občanské poradny, které vám mohou poradit, jak z dané situace ven. Linka Člověka v tísni je 774 392 950, každý den od 8 do 18 hodin.

  1. Fandi mámám

V neposlední řadě, ač na posledním místě je tu náš projekt Fandi mámám, který již čtvrtým rokem pomáhá maminkám samoživitelkám a jejich dětem. Na nás se vždy můžete obrátit, a to prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Informace o tom, jak vám dokážeme pomoci, najdete zde www.fandimamam.cz/co-nabizime/o pomoc je Fandi mámám. Na stránkách najdete zároveň odkaz www.fandimamam.cz/pro-samozivitelky, kde najdete tabulku se všemi dávkami, na které byste jako maminka samoživitelka mohla mít nárok. Tu pro vás připravily naše dobrovolnice v čele s právničkou. Věříme, že vám tyto odkazy a informace poslouží, abyste dokázaly snadněji a lépe projít současnou nelehkou situací, která zasáhla asi každého z nás.

A nezapomeňte! Fandíme vám!

Neočkovanou pečovatelku lynčují bez důkazů, neudělala nic špatného, říká Nielsen | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama