reklama

BLOG Fandimámám: Dokonalý okamžik

Na skříni v dětském pokoji leží papírový drak. Čeká, až ho konečně někdo rozbalí, vezme ven a rozběhne se s ním proti větru. Čeká… na správný okamžik, na dobré počasí, na dostatečné větrno, na ne zase až tak velké větrno, na to, až u toho bude celá rodina, možná by mohli přijít i přátelé s dětmi… a co takhle uspořádat drakiádu?!

Foto: Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky
Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

V roce 2016 rozjely dvě moderátorky a hlavně mámy Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná dobročinný projekt FANDI MÁMÁM. Jejich cílem bylo pomoci maminkám samoživitelkám a jejich dětem v jejich aktuální tíživé situaci, a to zajištěním materiální pomoci. Chtěly také změnit vnímání postavení samoživitelek ve společnosti tak, aby se na
ně lidé nedívali skrz prsty, ale aby je společnost spíš oceňovala za to, že zvládají péči o své děti samy. Od té doby pomáhají každé tři měsíce dalším maminkám samoživitelkám, a to již nejen materiálně, ale i poradensky.
A protože se všechny mámy, ať jsou samoživitelky, nebo ne, při péči o děti potýkají se stejnými radostmi i starostmi a rády své pocity a zkušenosti sdílejí, čímž si mohou vzájemně pomáhat a motivovat se, rozhodly se Žaneta s Petrou založit blog Fandi mámám. Do něj budou o životě maminek (nejen) samoživitelek psát ony i ostatní mámy, které se na projektu Fandi mámám podílejí. Vítejte na blogu, kde si mámy vzájemně fandí a inspirují se!

Papírový drak čeká už od loňského roku. Možná až ho rozbalím, už se ani nerozletí. Já ale čekám, čekám na ten správný DOKONALÝ okamžik. Jenže se ho taky nemusím dočkat, protože dokonalé okamžiky existují buď ve filmech a románech, anebo k nám přijdou nečekaně a my musíme být ostražití, abychom je nepropásli. Dokonalý okamžik je totiž vyloženě alergický na plánování a na požadované místo a čas se nikdy nedostaví. Naopak přijde ve chvíli, kdy ráno v pyžamu, poté co jsme si přispali, stojíme rozespalí ve dveřích obýváku a koukáme na naše nikdy samo si nehrající dítě, jak si hraje. Tohle ale možná hraničí se science fiction.

Dokonalý okamžik zažíváme všichni každý den, jen se s ním možná nepozdravíme a někdy ho vyloženě ignorujeme, nebo děláme, že ho neznáme.

Mně se ho dnes podařilo chytit, děje se právě teď. Sedím sama v příjemné kavárně, před sebou mám kafe a svá oblíbená vajíčka ve skle s parmezánem. V klidu si dávám snídani a koukám ven přes velkou výlohu, přes kterou dovnitř svítí sluníčko, ještě stále dostatečně silné, ač už ne to letní. Vyhřívám se v jeho teple a v duchu se loučím s létem. Vedle u stolu sedí početná skupina asi tak osmdesátníků, kteří si vesele povídají, vzpomínají a plánují, popíjí kávu a jedí dort a užívají si ten svůj dokonalý okamžik dnešního dne.

A já si ho taky užívám i s nimi. Moci se v klidu najíst, užívat si slunce, sedět v tichu, moci jen tak pozorovat okolí, pracovat. Tyhle možná zdánlivě banální okamžiky bývají často ty DOKONALÉ. Jen je třeba si jich každý den snažit všímat a nenechat je uplavat v moři povinností.

Zkuste se právě dneska zastavit a takový okamžik si uvědomit!

A pokud byste k tomu chtěli přihodit ještě dobrý skutek 😊, můžete kliknout na naše stránky a podívat se, co aktuálně sháníme pro maminky samoživitelky a jejich děti z našeho projektu.

 www.fandimamam.cz - aktuálně sháníme

TEXT: Žaneta Slámová

Děsuplný Flegr a zlehčující Šmucler. Debatu o covidu je třeba změnit, říká psycholog | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama