reklama
 

BLOG Fandi mámám: Rozhodnout se pro změnu je víc než „novoroční předsevzetí“

Jak jste na tom se změnou? Bojíte se jí, nebo ji naopak vítáte? A co když se jedná o váš život?

Foto: Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky
Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

V roce 2016 rozjely dvě moderátorky a hlavně mámy Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná dobročinný projekt FANDI MÁMÁM. Jejich cílem bylo pomoci maminkám samoživitelkám a jejich dětem v jejich aktuální tíživé situaci, a to zajištěním materiální pomoci. Chtěly také změnit vnímání postavení samoživitelek ve společnosti tak, aby se na
ně lidé nedívali skrz prsty, ale aby je společnost spíš oceňovala za to, že zvládají péči o své děti samy. Od té doby pomáhají každé tři měsíce dalším maminkám samoživitelkám, a to již nejen materiálně ale i poradensky.
A protože se všechny mámy, ať jsou samoživitelky nebo ne, při péči o děti potýkají se stejnými radostmi i starostmi a rády své pocity a zkušenosti sdílejí, čímž si mohou vzájemně pomáhat a motivovat se, rozhodly se Žanetou s Petrou založit Blog Fandi mámám. Do něj budou o životě maminek (nejen) samoživitelek psát ony, i ostatní mámy, které se na projektu Fandi mámám podílejí. Vítejte na blogu, kde si mámy vzájemně fandí a inspirují se!

Kolikrát jste v životě chtěli, aby se něco změnilo? A to opravdu zásadně!

Kolikrát jste si na Nový rok dali předsevzetí, že tentokrát to bude jiné. A pak, po několika týdnech, se vaše přesvědčení vypařila a vy jste se začali ztrácet zase  v těch samých situacích, závislostech, konfliktech a vztazích?

Přesně tady jsem se nacházela i já. Začínala jsem a končila ve svém životě se vztahy, lidmi, partnery, zaměstnáním, finančními problémy, abych nakonec zjistila, že se motám v kruhu. Byla jsem vyčerpaná z neustálého boje, který k žádné změně nevedl.

Začala jsem se ptát sama sebe, co se musí stát, abych opravdu něco změnila?
Jak dlouho sama sobě budu tolerovat život, který žiji?

A pak přišla odpověď v podobě jednoho motivačního videa, které jsem náhodou viděla na YouTube. Jay Shetty mluvil o tom, že pokud člověk chce vidět, kým a kde bude za dvacet let, ať se podívá na lidi, s kterými pracuje nebo se stýká. Rozhlédla jsem se kolem sebe a podívala se na život, který žiji, z nadhledu.

Začala jsem zkoumat, s kým se stýkám, s kým pracuji, co čtu, jak trávím svůj volný čas, co říkám, na co celý den myslím, a jak každý den žiji. A hádejte co? Vyděsila jsem se. Zjistila jsem, že můj život se skládá z toho, co jsem si pro sebe nikdy nepřála, že žiji tak, jak jsem nikdy žít nechtěla, a dělám věci, které mě vůbec nenaplňují a neuspokojují. V ten moment jsem si uvědomila, že k tomu, abych zažila změnu, musím udělat dvě věci. Skutečně se pro změnu rozhodnout, a pak převzít zodpovědnost za to, jaká má rozhodnutí budou mít důsledky.

Mnoho z nás si to uvědomuje,a proto nerozhodujeme. Někdo čeká, až za něj bude rozhodnuto, pak si stěžuje, že dostal to, co nechtěl. Někdo zase čeká s rozhodnutím do poslední chvíle, kdy už nejde otálet, a pak lituje, že se nerozhodl dříve nebo jinak. Který z těch případů jste vy? Teprve až pochopíte, že vy jste ti, kdo svůj život tvoří na základě svých rozhodnutí, přestanete si dávat  předsevzetí, která nedodržíte, a začnete se rozhodovat v souladu s tím, co cítíte.

Pokud se v tento moment nacházíte v bodě, kdy se svým životem nejste vůbec spokojeni, pak je možná čas zamyslet se nad tím, kde se vidíte za deset let. Možná jste také maminka samoživitelka a potřebujete pomoc, pak se neváhejte obrátit na tým F A N D I M Á M Á M. CZ, stejně jako to udělala maminka  Martina z Loun

Text: Mirka Rösslerová

Jmenuji se Mirka Rösslerová a jsem koučem týmu Život jako hra. Dlouho jsem se pohybovala v oblasti financí, podnikání, ekonomie a poradenství. Vystudovala jsem vysokou školu, a jako matka samoživitelka jsem nikdy nevzdala svou cestu za životem, který si zasloužím já i mé dítě. Díky příležitostem, které jsem dostala, se mi povedlo zvrátit běh událostí, které vypadaly beznadějně. A to je důvod, proč chci pomáhat dalším maminkám samoživitelkám.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama