reklama

BLOG Fandi mámám: Podpořte před Vánoci maminky samoživitelky

Fandi mámám, jak už jistě mnozí z vás vědí, je dobročinný projekt na podporu maminek samoživitelek.

Foto: Isifa/Thinkstock

Pomáháme samoživitelkám zajistit jak věci základní denní potřeby, tak i věci, na které jim nezbývají peníze a jsou pro ně většími výdaji, jako jsou spotřebiče, nábytek, vybavení pro děti apod. Zároveň samoživitelky podporujeme na cestě za zlepšením jejich situace. Již několika maminkám samoživitelkám nabízíme přivýdělek v rámci práce pro organizaci Fandi mámám. 

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

V roce 2016 rozjely dvě moderátorky a hlavně mámy Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná dobročinný projekt FANDI MÁMÁM. Jejich cílem bylo pomoci maminkám samoživitelkám a jejich dětem v jejich aktuální tíživé situaci, a to zajištěním materiální pomoci. Chtěly také změnit vnímání postavení samoživitelek ve společnosti tak, aby se na
ně lidé nedívali skrz prsty, ale aby je společnost spíš oceňovala za to, že zvládají péči o své děti samy. Od té doby pomáhají každé tři měsíce dalším maminkám samoživitelkám, a to již nejen materiálně, ale i poradensky.
A protože se všechny mámy, ať jsou samoživitelky, nebo ne, při péči o děti potýkají se stejnými radostmi i starostmi a rády své pocity a zkušenosti sdílejí, čímž si mohou vzájemně pomáhat a motivovat se, rozhodly se Žaneta s Petrou založit blog Fandi mámám. Do něj budou o životě maminek (nejen) samoživitelek psát ony i ostatní mámy, které se na projektu Fandi mámám podílejí. Vítejte na blogu, kde si mámy vzájemně fandí a inspirují se!

V letošním roce jsme již pomohli 68 maminkám a 136 dětem a rádi bychom do konce roku pomohli ještě více maminkám. Tím pádem pak můžeme zařadit do projektu další maminky, kterých se nám v současné době hlásí až trojnásobně více než kdy v historii. 

Hlavním cílem projektu je zajistit maminkám samoživitelkám materiální pomoc - tedy věci, které si maminky pro své děti přejí, ale nemohou si je dovolit. 

Aktuálně řešíme velký zájem samoživitelek o přihlášení do projektu a s tím je i spojený větší objem materiální pomoci. Pokud se nám nepodaří sehnat dárce, kteří maminkám splní jejich přání ze seznamu uveřejněného na našich webových stránkách, přichází na řadu sbírka. 

Díky předchozí sbírce na Donio.cz jsme maminkám pořídili věci ze seznamu přání, které jim alespoň trochu ulehčily jejich tíživou situaci. Podařilo se nám tak díky sbírce zajistit pomoc s pračkou, lednicí nebo postel. Posílali jsme ale i poukázky na potraviny, drogerii a další.

Každá pořízená položka ze seznamu přání maminek samoživitelek a jejich dětí se počítá a pomáhá.

Pomozte nám materiálně pomoci ještě více maminkám samoživitelkám ve svízelné životní situaci tím, že přispějete ve sbírce na Doniu, kterou jsme právě vyhlásili!

Můžete tak třeba vyřešit i dárky mezi kolegy v práci nebo přáteli. Namísto vánočních drobností věnovat společně drobnou částku na materiální pomoc pro maminky samoživitelky a jejich děti.

Podívejte se na www.donio.cz.

Za celý tým Fandi mámám a hlavně za maminky samoživitelky a jejich děti děkujeme a přejeme šťastné a veselé Vánoce!

Autorka: Kristýna Rašková, která má ve Fandi mámám mimo jiné na starost právě sbírku na Donio

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama