reklama

BLOG Fandi mámám: Darujte Vánoce lidem v nouzi!

Blíží se vánoční čas, období radosti, lásky a štěstí. Pro některé však může být toto období výzvou, a to zejména pro samoživitele a lidi žijící v nouzi. Naštěstí existuje aplikace, která spojuje ty, kteří chtějí pomoci, s těmi, kteří pomoc potřebují.

Foto: Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Jedná se o FandiMat, moderní aplikaci, která se zaměřuje na poskytování materiální pomoci lidem, kteří se ocitli ve složité životní situaci. A nyní lze v aplikaci již třetím rokem požádat o vánoční dárek pro děti, maminky samoživitelky, rodiny v nouzi, ale také máme třeba už na FandiMatu přání dárku pro opuštěnou seniorku od jiné neziskové organizace. Zkrátka FandiMat pomáhá i na Vánoce všem lidem v nouzi.

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

V roce 2016 rozjely dvě moderátorky a hlavně mámy Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná dobročinný projekt FANDI MÁMÁM. Jejich cílem bylo pomoci maminkám samoživitelkám a jejich dětem v jejich aktuální tíživé situaci, a to zajištěním materiální pomoci. Chtěly také změnit vnímání postavení samoživitelek ve společnosti tak, aby se na
ně lidé nedívali skrz prsty, ale aby je společnost spíš oceňovala za to, že zvládají péči o své děti samy. Od té doby pomáhají každé tři měsíce dalším maminkám samoživitelkám, a to již nejen materiálně, ale i poradensky.
A protože se všechny mámy, ať jsou samoživitelky, nebo ne, při péči o děti potýkají se stejnými radostmi i starostmi a rády své pocity a zkušenosti sdílejí, čímž si mohou vzájemně pomáhat a motivovat se, rozhodly se Žaneta s Petrou založit blog Fandi mámám. Do něj budou o životě maminek (nejen) samoživitelek psát ony i ostatní mámy, které se na projektu Fandi mámám podílejí. Vítejte na blogu, kde si mámy vzájemně fandí a inspirují se!

Moje jméno je Katka, jsem maminka samoživitelka a pracuji jako administrátor a koordinátor téhle aplikace již tři roky, a proto mám tu nevšední možnost sledovat, jak o Vánocích narůstá každoročně ohromná vlna solidarity. Zatím se nám ještě nepovedlo splnit vždy všechna přání, ale loni jsme tomu byli blízko a já se těším, že třeba letos se nám to podaří.

Nejlepší podle mě na FandiMatu je, že uživatelé mohou nabízet nejen materiální podporu, reálné věci, jako jsou potraviny, oblečení či teď, o Vánocích, hračky. Můžete si vybrat, i zda podpoříte tu kterou konkrétní maminku, dítě nebo také můžete nabídnout konkrétní dárek, potraviny nebo stromek a naopak se vám ozve ten, kdo by si to přál.

FandiMat poskytuje možnost pomoci lidem v konkrétních potřebách. Pro ty, kteří mají chuť pomoci, je ideální platformou pro projevení dobroty. Uživatelé aplikace mohou procházet žádosti a vybírat ty, které chtějí podpořit. Díky tomu, že aplikace funguje jako mapa, se nám daří vytvářet takovou síť solidarity. Nejde tedy jen o darování materiálních věcí, ale také o posílení pocitu komunity a solidarity. Lidé mohou společně tvořit vánoční příběhy a šťastné příběhy jsou na Vánocích to nejkrásnější.

Pokud se chcete zapojit i vy a udělat někomu na Vánoce radost, je to snadné, podívejte se na www.fandimat.cz, nebo si stáhněte aplikaci zdarma do mobilu a nezapomeňte si vyfiltrovat kategorii Potřebuji nebo Daruji Vánoce. Díky, že fandíte s námi i o Vánocích!

Autorka: Katka - maminka samoživitelka z projektu Fandi mámám

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama