reklama
 

BLOG Selavis: O 10 let mladší za 15 minut denně

Náš obličej je první věc, která ovlivňuje naše okolí buď pozitivně nebo negativně. V našem obličeji se zrcadlíme my sami, naše nitro, duše, srdce, mozek a celé tělo. Stárnutí je přirozený proces, je to fakt a zasahuje nás na fyzické, psychické a duchovní úrovni. Stárnutí nelze zastavit, ale můžeme jej zpomalit, být šťastní, zdraví a krásní.

Video: Světlana-zdraví, krása, mladistvost do vysokého věku-Selavis

Zamysleli jste se někdy nad tím, že mnoho lidí má krásná mladistvá těla, ale obličej unavený, vrásčitý a posmutnělý s vizáží možná starší, než daný člověk má roků?

Ano, je to tak.  Naše tvář je to první, co nás reprezentuje. I přes tento fakt obličeji věnujeme málo času, nebo špatnou nezdravou péči.  Již jsme se naučili o naše těla starat. Pečujeme o ně různými způsoby a trénujeme je. Ovšem na obličej zapomínáme. Ani ten nejdražší krém či výplň v obličeji nenahradí sval, okysličení a výživu

Vsaďte na cvičení

Mladistvého vzhledu naší tváře docílíme obličejovou jógou. Tento typ cvičení působí lépe a déle než plastická chirurgie. A co víc? Obličejová gymnastika je velmi zdravé cvičení působící na reflexní body obličeje. Zvyšuje prokrvení nejen v obličejové části, ale v celé hlavě a tím např. působí jako prevence mozkové mrtvice.

Co je Obličejová jóga?

Obličejová jóga nebo obličejová gymnastika, tj. self-lifting, je cvičení, které navrací obličejovým svalům pružnost, pevnost, plnost a celému obličeji jasné kontury, které jsme měli v mládí.

Jedná se o trénink obličejových svalů (posilování a protahování), kdy dosahujeme mladistvějšího vzezření o 5 až 15 let neinvazivní metodou. Je to metoda bez skalpelu, botoxu a jiných nejen bolestivých, ale i nebezpečných metod. Eliminujeme již vzniklé vrásky. Zpomalíme příchod nových vrásek, prozáříme a vypneme naši pleť, navrátí se nám jasné kontury obličeje a docílíme zdravého, plného, mladistvého krásného vzezření.

Kdo může cvičit Obličejovou jógu?

Cvičit mohou úplně všichni a v jakémkoliv věku. Nikdy není příliš brzy, ani příliš pozdě. Toto cvičení musíte brát z pohledu zdraví i krásy.

Doporučuje se začít cvičit od věku 30 let, kdy by se měla stát obličejová jóga součástí osobní hygieny každé ženy a muže. V tomto věku naprosto stačí provádění cviků 2x až 3x týdně rychlou formou.

Od 40 let, je obličejová gymnastika nutností, protože pleť už skutečně povoluje a ztrácí tonus. Po počáteční intenzivní kúře, která trvá 1 až 2 měsíce (podle stavu pleti) stačí udržovací cvičení 3x až 5x týdně rychlou formou. I v tomto případě lze očekávat podobně intenzivní omládnutí, a to že ve 40 letech budete vypadat na 30, v 50 na 38, v 60 na 45.

Jsou klienti kolem 50 ti let věku, kteří během 21- ti dnů dokázali vrátit čas svého vzhledu o 5 let a do 10 týdnů vypadali o 10 let mladší.

Od 60tky je třeba alespoň 5 měsíců self-liftingového cvičení pro dosažení nejlepších výsledků, a poté je třeba udržovací krátké cvičení nejméně 5x týdně. Ale výsledek za to stojí; i v tomto věku pravidelnou obličejovou gymnastikou omládne o 10 až 20 let.

Jak začít cvičit obličejovou jógu?

Jediné, co musíte udělat je, že si najdete trenérku, která obličejovou jógu ovládá a učí.

Doporučuji se vždy podívat, zda cvičitel/ku a lektor/ka nejsou pouze "samozvaní" cvičitelé a lektoři, kteří využívají neznalosti osůbek kolem nich. Zda mají platné vzdělání v oboru trenérství a nejlépe i zdravovědy, protože práce se svaly je odpovědnost a nejde jen o svaly, ale i o reflexní body na obličeji, páteř…atd.

Kde se cvičí a jak často?

Sval si pamatuje 48 hodin. Z toho vyplývá, že nemusíte cvičit denně. Ovšem lepší denně 10 minut než 1x týdně hodinu. Jakmile techniku ovládáte, tak se dá cvičit opravdu kdekoliv.

Jsou lidé, kteří denně cvičí pouze 15 minut ráno nebo večer. Ovšem toto cvičení si nepředstavujte jako ve fitku. Ráno prostě vstanete, jdete si uvařit kávu a u toho cvičíte, jedete autem a cvičíte, u vysávání i mytí nádobí můžete cvičit, nebo v kanceláři či na pedikúře. Prostě všude.

Ideální stav je denní restart obličeje 10 až 15 minut a 1x týdne hodinku cvičení a máte to! Zaručeně omládnete a rozjasníte se minimálně o 5 - 15 let.

Co dělat, když trenérka není z vašeho města?
Ze začátku trenérku určitě potřebujete, abyste se metodu naučili a vyhnuli se začátečnickým chybám. Trénink se dá dohodnout nejen osobní, ale online, nebo můžete trénovat dle výukových video lekcí.

Jinými slovy, tento typ cvičení vás v ničem neomezuje a může jej cvičit opravdu každý. Zkuste rozšířit svou péči sami o sebe také na svůj obličej. Vyplatí se vám to.

C'est la vie "Selaví", Vaše Světlana

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama