reklama

Blahopřejný dopis Václava Klause kardinálovi

Dnes přijel vůz s poznávací značkou 3A3 0007 na hradní nádvoří naposledy s prezidentskou standartou.
Dnes přijel vůz s poznávací značkou 3A3 0007 na hradní nádvoří naposledy s prezidentskou standartou. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Vážený pane kardinále,

u příležitosti Vašich jubilejních 75. narozenin Vám jako výraz ocenění Vašich zásluh o rozvíjení náboženského života a společenského dialogu v naší zemi předávám Čestnou plaketu prezidenta republiky.

Za léta Vašeho působení jako arcibiskupa pražského jsem měl příležitost poznat Vás jako výraznou osobnost katolické církve i celého našeho veřejného života, jako člověka, který jak svými zřetelnými názory, tak i svou lidskou a morální autoritou významně ovlivňuje společenskou a duchovní atmosféru v naší zemi.

Jsem si vědom toho, že jste byl postaven před nelehký úkol vést českou katolickou církev po čtyřiceti letech komunistického útlaku, pronásledování církve a věřících a relativizace či dokonce destrukce tradičních křesťanských morálních hodnot ve společnosti.

 Vážím si otevřenosti Vašich postojů, Vaší připravenosti jasně a někdy i ostře prezentovat svá stanoviska a Vašeho trvalého úsilí obnovit autoritu a postavení katolické církve u nás. Významné životní jubileum je příležitostí k poděkování Vám za vše, co jste pro naši zemi, církev a věřící vykonal.

Přijměte prosím, vážený pane kardinále, tuto plaketu jako výraz mé úcty a uznání spolu s přáním hodně zdraví, sil a spokojenosti do dalších let Vašeho života.

S úctou Václav Klaus

Hartl: Táta měl strach, že jsem na kluky. Uklidnil ho plakát sexsymbolu | Video: Martin Krepindl, Jakub Zuzánek, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama