reklama

Autoři mystifikace o Zelené vlně přiznali barvu

Monitoring z Aktuálně.cz pro deník Insider

Praha - Několik hodin poté, co se médii rozšířila mystifikační zpráva, že veřejnoprávní rozhlas přejmenuje kvůli volbám pořad Zelená vlna, přiznali autoři mystifikace barvu. Aktuálně.cz od nich dostalo přiznání, že zprávu rozeslali proto, aby připomněli voličům, jak veřejnoprávní média, v tomto případě rozhlas, přehlížejí ve svém vysílání v době kampaně malé politické strany. "Ano, přesně na tohle jsme chtěli poukázat," uvedl v SMS zprávě pisatel vystupující jako "asistentka oddělení komunikace Renata Červená". Tato "Renata Červená" také zdůraznila, že Strana zelených nemá s celou akcí nic společného.

Zatím anonymní skupina zaslala v pátek ráno na adresy redakcí sdělení pod hlavičkou Českého rozhlasu, že kvůli množství stížností od posluchačů i zástupců stran, které kandidují ve sněmovních volbách, přejmenuje ČRo svůj tradiční pořad "Zelená vlna" dočasně na "Dopravní vlna." E-mail přišel den poté, co Český rozhlas uspořádal předvolební debatu se zástupci politických stran na téma životní prostředí.

Zástupce Strany zelených, pro něž je životní prostředí klíčovým tématem, přizván nebyl. Předseda zelených Ondřej Liška pak deníku Aktuálně.cz řekl, že nemá tušení, kdo e-mail poslal, a nejedná se o oficiální akci SZ. "Podle mého soukromého odhadu to byl někdo z našich fanoušků. Jestli je to reakce na to, jak nás Český rozhlas diskriminuje, tak s tím souhlasím," uvedl Liška.

Putinovo Rusko už se ničím netají. Vzhlíží k Sovětskému svazu a lační po pomstě | Video: Kristýna Pružinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama