reklama

Americká kongresmanka Alexandria Ocasio-Cortezová je tváří prosincového Vanity Fair

Americká politička a aktivistka Alexandria Ocasio-Cortezová, která je dva roky kongresmankou ve Sněmovně reprezentantů, se stala tváří prosincového čísla módního magazínu Vanity Fair. Za fotografiemi stojí Tyler Mitchell, první černošský fotograf obálky amerického Vogue z roku 2018. Ocasio-Cortezová z New Yorku je zástupkyní Demokratické strany.

Alexandria Ocasio-Cortezová z New Yorku je zástupkyní Demokratické strany.
Alexandria Ocasio-Cortezová z New Yorku je zástupkyní Demokratické strany. | Foto: Reuters

Americká politička se narodila v Bronxu portoricko-americkému páru a před dvěma lety překvapivě vyhrála v primárkách k volbám do Sněmovny reprezentantů v newyorském 14. volebním okrsku. Ve svých 31 letech je považována za jednu z nejprogresivnějších politických tváří USA. 

Na obálce Vanity Fair se objevila týden před ukončením své kampaně na znovuzvolení v newyorském 14. volebním okrsku. Ve velkém rozhovoru pro prestižní módní časopis hovoří o tom, jak velký tlak je na ni kladen, i o svých politických ambicích společně se zlehčováním jejích údajných rozepří s Nancy Pelosiovou, mluvčí Sněmovny reprezentantů. 

Americký zpravodajský web CNN zmiňuje také, že Ocasio-Cortezová v rozhovoru přiznala, že ji chodí výhrůžky smrtí. Někdo dokonce zveřejnil na internetu přesnou adresu bydliště nejmladší kongresmanky v historii - v době zvolení jí bylo 28 let.

"Byly doby, kdy jsem se ráno probouzela a dostávala jsem stoh fotek od sněmovní policie nebo FBI s tím, že tihle lidé na fotkách mě chtějí dneska zabít," přiznala. "Prvních šest měsíců jsem si častokrát říkala, že nebudu schopná jít do voleb znovu. Byly doby, kdy množství výhrůžek narostlo tolik, že jsem si nebyla jistá, jestli se vůbec dožiju svého dalšího období," citovala CNN.

Rtěnka jako symbol síly 

Kromě politiky ale také uvedla, že si chce pořídit francouzského buldočka a zvažuje, že si nechá zmrazit svá vajíčka. V doprovodném videu také hovoří o svých denních rituálech, jako je dopřávání si toastu s burákovým máslem k snídani. 

Kongresmanku fotil černošský fotograf Tyler Mitchell, který v roce 2018 pořídil snímky Beyoncé na titulku Vogue. Ocasio-Cortezová se na fotkách ukazuje v botách Christiana Louboutina a kostýmcích značek Loewe, Carolina Herrera či Christopher John Rogers. Jedna z fotek byla pořízena na ulicích Bronxu, kde politička vyrostla. 

Ocasio-Cortezová je v rozhovoru označována za beauty influencerku, která společně se svými kolegyněmi ve Sněmovně reprezentantů používá rtěnku jako symbol síly. 

Ocasio-Cortezová je jedna z nejvýraznějších ženských tváří americké politiky. Vyrostla v newyorském Bronxu a po studiích na Bostonské univerzitě chvíli pracovala jako barmanka, aby pomohla matce zaplatit dům po smrti jejího otce. Pracovala také jako vychovatelka v neziskovém Národním institutu pro Hispánce a založila firmu Brook Avenue Press za účelem přiblížit literaturu nejen dětem z Bronxu.

Při studiích působila jako stážistka senátora Teda Kennedyho a organizovala také prezidentskou kampaň Bernieho Sanderse. V roce 2018 překvapivě vyhrála v primárkách k volbám do Sněmovny reprezentantů v newyorském 14. volebním okrsku. 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama