reklama

10 věcí, které byste měli pořídit svému psovi na léto

Léto si užíváme víceméně všichni. Nicméně čtyřnozí chlupáči nemusí vaše nadšení z letního počasí nutně sdílet. Většina psů a koček nesnáší vedra dobře, a proto byste jim měli letní měsíce co nejvíce zpříjemnit, aby si krásné počasí mohli užít společně s vámi.

Foto: Spokojený pes.cz

Letní měsíce jsou přece jen trochu jiné než zbytek roku. A nejde jen o horké a slunečné počasí. Na pořadu bývají dovolené a s nimi související aktivity. Stejně tak jako si kupujete výbavu na dovolenou na léto pro sebe, měli byste myslet také na svého mazlíčka. Co se vyplatí mu pořídit?

Přepravky a pásy

Chystáte-li se vyrazit na dovolenou autem, myslete na to, že musíte správně zabezpečit nejen sebe, ale i vašeho chlupatého spolucestujícího. Pro bezpečný převoz zvířete můžete zvolit hned několik produktů. Tím nejbezpečnějším jsou přepravky, které jsou vhodné i pro cestování letadlem nebo vlakem. Sáhnout můžete i po speciálních postrojích, které fungují podobně jako běžné bezpečnostní pásy.

Pokud se rozhodnete zastavit, tak nezapomeňte, že teplota v autě rychle stoupá. "Nechte auto ve stínu a pootevřete okna, aby se dovnitř dostal čerstvý vzduch. Pokud víte, že budete mimo auto delší dobu, tak vezměte pejska s sebou a zbytečně neriskujte neštěstí," radí specialistka na psy z předního chovatelského e-shopu SpokojenýPes.cz Zuzana Novotná.

Potahy do auta

Cestování nemusí být pro vaše zvíře pouze záležitostí bezpečnosti, ale i komfortu. Praktickými a pohodlnými doplňky jsou potahy. Pejskovi jednak zpříjemníte jízdu a zároveň ochráníte interiér vozidla před znečištěním. Potahy jsou navíc vyráběny z voděodolného materiálu, a proto budou chladnější než materiál sedačky v autě. Většina výrobků je zároveň opatřena otvory pro psí autopásy.

Voda s sebou

Až 70 procent psího těla tvoří voda, proto je nezbytně nutné, aby měl váš pejsek stálý přístup k čerstvé vodě. Přísun čerstvých tekutin totiž chrání pejska před přehřátím celého organismu nejvíce. Na trhu jsou k dispozici cestovní lahve, které slouží jako lahev a miska zároveň, skládací misky či velmi praktické nerozlitelné misky, které také zabraňují cákání vody a hodí se proto do míst, kde je rozlitá voda nebezpečná - do auta i na hladké povrchy jako plovoucí podlahy nebo dlaždice.

Plovací vesta

Chystáte se koupat v moři nebo v jezeře a rozhodli jste se, že s sebou vezmete i vašeho chlupáče? V takovém případě nezapomeňte, že ne všichni psi umí automaticky plavat. Takoví angličtí buldoci mají s plaváním problémy. Vhodnou pomůckou jsou psí plovací vesty. Dobře padnou, neomezují v pohybu a jsou velmi lehké.

Vodní hračka

Letní dovolenou nemusíte trávit pouze opalováním se u vody, ale můžete se aktivně zapojit do hry s vaším pejskem. Pokud je navíc váš chlupáč vášnivým milovníkem vody, tak tuto aktivitu velmi ocení. Vodních hraček je na trhu spousta, ale velmi oblíbenými se staly tzv. majáky, které jsou díky svislé plovoucí poloze nepřehlédnutelné a zároveň jsou opatřené šňůrkou pro snadné házení.

Chladicí podložka

Znáte to, venku svítí sluníčko, je teplo a váš čtyřnohý miláček má vyplazený jazyk a hlasitě dýchá. Přijdete domů a pejsek okamžitě vyhledává chladné místo, kde by si mohl zchladit bříško. S tím mu můžete pomoci pořízením samochladicí podložky, která výrazně zvýší ochlazovací efekt. Podložka je vhodná i na cestování autem.

Chladicí vestička

Máte-li doma aktivního jedince, který se nechce vzdát svého sportovního ducha ani v parných dnech, pořiďte mu speciální chladicí vestu, která pejska příjemně ochladí na zádech a bříšku. Vesty jsou pohodlné a speciálně navržené, aby v horkém počasí chránily pejska před celkovým přehřátím organismu.

Neonové prvky

Velké množství majitelů psů se v létě vydává na delší procházky buďto časně ráno, nebo až v pozdějších večerních hodinách, kdy již venkovní vzduch příjemně ochlazuje psí kožich. Nicméně se může stát, že se venku pohybujete již za šera nebo ve tmě. Taková situace nemusí být zcela bezpečná, a proto je namístě zvolit obleček s reflexními prvky.

Pozor na klíšťata

K teplému počasí neodmyslitelně patří i klíšťata. Psí i kočičí kožichy jsou pro tohoto velmi nebezpečného roztoče vítaným útočištěm. V boji proti klíštěti existuje řada produktů, které by měly vaše zvíře ochránit. Přesto nezapomeňte svého miláčka pravidelně kontrolovat a v případě pozitivního nálezu klíště zneškodněte. Odstranění roztoče nemusí být však snadné a zejména začínající chovatele by si měli pořídit speciální háček, aby nedošlo k uváznutí hlavičky přisátého klíštěte v kůži nebo jeho stlačení a prasknutí.

Psí botičky nejsou módní doplněk

Betonové či asfaltové cestičky mohou být v létě rozpálené. Běžnou procházku po nich ale pejsek bez problému zvládne. "To, že lidé začínají dávat psům botičky pro každou příležitost, je velmi nepřirozený trend. V tom lepším případě je to psovi nepříjemné, v tom horším dochází k poranění pacek následkem nošení botiček. Psí packa se při došlapu rozšiřuje a potřebuje prostor, kterého v botičkách nebývá dostatek. Pro krátkodobou ochranu poraněné tlapky je můžete bez obav použít," varuje Zuzana Novotná z chovatelského e-shopu SpokojenýPes.cz. Pokud máte pejska citlivého na horké povrchy, lze použít ochrannou emulzi na tlapky. Všechny produkty seženete mimo jiné v e-shopu https://www.spokojenypes.cz/.

Rozvolňovací balíček? Nejásal bych, ale vzniká kolektivní imunita, říká epidemiolog | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama