reklama

Zpěvačka Hana Horká zemřela na covid. Nákazu si sama přála

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. Kapela to uvedla na svém webu. Její členkou byla Horká od roku 1985.

Foto: Archiv skupiny Asonance

"Některým zprávám se nechce uvěřit. Ale budeme muset," uvedla kapela. Horká zemřela v neděli. V pátek na svém Facebooku sdělila fanouškům, že prodělala covid, konkrétně variantu delta.

Na Facebooku dávala Horká opakovaně najevo, že si nákazu přeje, aby se nemusela nechat očkovat. Jen před pár dny před tragickou zprávou na svém profilu uvedla, že po prodělání bude moct opět chodit do divadla, kina, do sauny či jet na dovolenou.

Na tento facebookový status zareagoval zpěvaččin syn Jan Rek. "Tímhle komentářem 'děkuju' za užitečnej příspěvek do diskuze. Jmenovitě - Andor Sandor, Duše K, MUDr. Jan Vojáček, CFMP, Daniel Landa a spol. Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty. Pohrdám váma. Jste odpad. Za pozůstalé - syn."

Do kapely Asonance Horká přišla jako absolventka pražské konzervatoře. "Stává se hlavním trumfem vokální sekce," píše kapela na webu. Poslední společné album nahráli v roce 2019 pod názvem Návrat krále.

Asonance má v repertoáru především písně a skladby britské lidové tradice, vydala několik alb a pravidelně vystupuje na festivalech.

V části Sudet osvobozených Američany mají větší podporu komunisté, říká Jurajda | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama