reklama

Znáte nejzajímavější místa v Mariánských Lázních?

Letní dovolená se už začíná rýsovat a vy víte, že se vydáte poznávat krásy západních Čech. Jedním z míst, která chcete navštívit jsou i proslulé Mariánské Lázně. Víte, co vám tam nesmí uniknout?

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Znáte nejzajímavější místa v Mariánských Lázních?
Znáte nejzajímavější místa v Mariánských Lázních? | Foto: komerční článek

Mariánské Lázně jsou místem, kde se protínají různé kulturní vlivy. Na místě, kde dřív byla jen bažina, neprostupný prales a strmá stráň, dnes stojí elegantní lázeňské hotely pojmenované po mystických bytostech i slavných lidech, krásná kolonáda a téměř nedotčená příroda.

Běžně se tu setkávají lidé různých národností, letos tomu ale bude asi jinak. Zahraniční turisté se sem jen těžko dostanou, o to šťastnější jsme my, Češi. Ze všech stran uslyšíme češtinu, z výloh a cedulí na nás budou vykukovat české nápisy. Kdy jindy se v Mariánských Lázních ubytovat a strávit pár příjemných dnů než právě teď?

Jaká místa nesmí vaší pozornosti uniknout?

Mariánské Lázně jsou plné architektonických i přírodních skvostů. Které jsou ty nejzajímavější?

Zpívající fontána

Na kolonádě, nedaleko sochy opata Reitenbergera, najdete dominantu Mariánských Lázní - zpívající fontánu. Ta vznikla jako součást areálu Maxima Gorkého při rekonstrukci kolonády. Jde o kruhový bazén o průměru 18 metrů, zdobený plastikou stylizovaného květu se středem z leštěné oceli. Nemůžete ji přehlédnout.

Každý den mezi 7,00 až 19,00 se v lichou hodinu rozezní líbeznými tóny. Přitom do vzduchu tryská voda, někdy až do výšky šesti metrů. Hudba je vám málo, chcete k ní i barevnou show? Vydejte se k fontáně před jedenadvacátou nebo dvaadvacátou hodinou.

Miniaturpark Boheminium

Unikátní podívaná na vás čeká v parku miniatur, který se rozprostírá nedaleko samotného centra města.

Na jednom místě můžete obdivovat to nejlepší, co naše země nabízí. Zmenšenina hradu Karlštejn, Ještědu, model zámku Lednice i Hluboké nad Vltavou, zmenšené Muzeum železnice Lužná a mnoho dalšího na vás čeká právě v Miniaturparku Boheminium.

Náš tip: Miniaturpark je skvělým výchozím bodem vycházky k rozhledně Hamelika. Ta stojí ve výšce 723 m.n.m. a ty odvážné, které vystoupají až na ochoz odmění výhledem na Zelenou horu, Slavkovský les i lázeňskou část Mariánských Lázní.

Obora s daňky

Kousek od Miniaturparku Boheminium, nad centrem Mariánských Lázní, se nachází také obora Hvozd. Připravte se na setkání s nádhernými daňky skvrnitými, jeleny a srnkami, které se od vás s klidem nechají pohladit i nakrmit.

Náš tip: Chcete se rozhlédnout po celé oboře? Vylezte na vyhlídku. Nechce se vám odcházet? Před oborou je malé posezení.

Minerální prameny

Co byste to byli za lázeňské hosty, kdybyste neochutnali některý ze zdejších pramenů? Všechny jsou studené a využívají se i k léčebným účelům. V lázeňském parku najdete Ferdinandův pramen, kousek od fontány Křížový pramen. Patříte mezi romantiky? Vydejte se k Pramenům lásky neboli Ambrožovým pramenům. Ty najdete mezi Novými Lázněmi a Centrálními Lázněmi.

To je jen malý výčet toho, co Mariánské Lázně nabízí. K návštěvě láká i Merceryho vyhlídka, Rozhledna na panském vrchu nebo Odpočívadlo opata Clemenso. V Mariánských Lázních se rozhodně nudit nebudete.

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama