reklama
 

Zatočte s jarní únavou s pomocí medicinální houby

Ty z vás, kteří po dlouhé zimě každoročně bojují s jarní únavou jistě potěší, že existuje čistě přírodní recept, který si s jarní únavou poradí. Jaké jsou vlastně příčiny jarní únavy? Na celkové vyčerpanosti organismu se podílí nedostatek pohybu, přetopené místnosti a přechod do zimy, smog, či špatné složení stravy. Pojďme se podívat na zázračné účinky medicinálních hub.

Komerční sdělení - Toto je komerční sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Komerční sdělení

Celebrity ze světa medicinálních hub

Cordyceps, neboli housenice čínská je cizopasná houba, která se přirozeně vyskytuje v horských oblastech Tibetu a Číny. Tato houba, která je součástí tradiční čínské a tibetské medicíny patří k nejdražším a nejcennějším houbám světa. Léčivé účinky medicinální houby Cordyceps poprvé objevili pastevci jaků, kteří zjistili, že zvířata, která houbu konzumovala byla vitální, plná energie a žila déle. Medicinální houba Reishi, která je u nás známá také jako lesklokorka lesklá je právem nazývána "božskou houbou nesmrtelnosti", tradiční čínská medicína účinky této houby využívá více než 4000 let , dříve si ji dokonce natolik považovali, že byla určena pouze pro císaře a jeho rodinu.

Nová energie s medicinálními houbami

Medicinální houby, mezi které patří již výše zmíněná houba Cordyceps a Reishi, mají díky svému unikátnímu složení schopnost posílit nás po všech stránkách. Houby obsahují velké množství beta glukanů, vlákniny, terpenoidů, flavonoidů, enzymů, aminokyselin, vitamínů, minerálů a stopových prvků. Pokud je váš imunitní systém vyčerpaný bojem s infekcemi, medicinální houby vás doslova vrátí zpět do hry. Posilují obranné funkce imunitního systému a harmonizují je tak, aby nedocházelo ke vzniku autoimunitních nemocí a alergických reakcí.

Nová jarní míza

Medicinální houby jsou také silnými antioxidanty, odstraňují volné radikály a ulehčují tělu. I s nevyváženou stravou, která v zimě může obsahovat málo vlákniny, si tyto houby poradí, zvyšují detoxikaci těla a posilují funkci a regeneraci jater a ledvin. Medicinální houby působí na organismus těla komplexně. K plnému zdraví patří také dobrý stav mysli a psychiky, medicinální houby dokáží zlepšit paměť, pozornost, náladu i zvýšit odolnost vůči stresu. Jste po zimě vyčerpaní a depresivní? Vyzkoušejte medicinální houbu Cordyceps.

30 % polysacharidů - ideální poměr

Někteří prodejci nabízejí Cordyceps či Reishi s 40 % či 50 % nebo dokonce 60 % polysacharidů. Takovéto zvyšování koncentrace polysacharidů je vždy na úkor ostatních účinných látek. Jednoduše Cordyceps už přestává mít účinky Cordycepsu a blíží se čistému betaglukanu. Pokud je třeba působit silněji, zvýší se množství užívaných kapslí. Přitom poměr účinných látek zůstane stejný jako v surové houbě. To je jednoduchá matematika, nenechte se klamat reklamními triky.

reklama

Komerční tip

reklama