reklama

Denně chodí do metra poslechnout si mrtvého manžela. Dojala i dopravní podnik

Margaret McCollumová chodí každý den do stanice londýnského metra Embankment. Na nástupišti se posadí na lavičku a poslouchá hlášení, které v roce 1950 nahrál její, dnes už zesnulý manžel.

Foto: Stay and Read

Když v roce 2003 zemřel Margaretě McCollumové její manžel Oswald, byla to pro ni obrovská ztráta. Hledala způsob, jak být se svým manželem v kontaktu i po jeho smrti. A našla ho.

Oswald totiž v roce 1950 nahrál pro londýnské metro hlášení "Mind the gap" - českou obdobu hlášení "Žádáme cestující, aby nevstupovali za bezpečnostní pás" -, které upozorňuje na volný prostor mezi vlakem a nástupištěm. 

Margaret tedy začala chodit denně do metra, aby slyšela hlas svého manžela a byla mu tak nablízku. Více než půl století od pořízení nahrávky ovšem došlo k obměně a Oswalda nahradila digitální nahrávka.

Nešťastná Margaret proto požádala londýnský dopravní podnik o záznam manželova hlasu, aby ho mohla dál poslouchat alespoň doma. Její příběh ale odpovědné osoby dojal a nakonec padlo rozhodnutí nechat Oswaldovo hlášení na jediné londýnské zastávce nadále znít. 

Jde o stanici Embankment, která se nachází nejblíž Margaretina domu. Poslechnout si Oswaldův hlas tak na ní můžete i vy. Láska až za hrob evidentně existuje.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama