reklama

"Naše cesty se rozdělují." Babiš oznámil rozchod s manželkou Monikou

Bývalý premiér Andrej Babiš na svém Instagramu oznámil rozchod s manželkou Monikou po zhruba 30 letech vztahu a sedmi letech manželství. Společně mají dvě děti - dceru Vivien a syna Frederika. Babiš je ženatý podruhé, jeho první manželkou byla Beata rozená Adamovičová. Majetek bývalého premiéra podle časopisu Forbes je 3,5 miliardy dolarů (82 miliard korun).

Andrej Babiš s manželkou Monikou při příjezdu do volebního štábu. Praha, 14. 1. 2023
Andrej Babiš s manželkou Monikou při příjezdu do volebního štábu. Praha, 14. 1. 2023 | Foto: Jakub Plíhal

"Po třiceti společných letech plných vzestupů, pádů a nezapomenutelných zážitků jsme se s Monikou rozhodli, že naše cesty se nyní rozdělují," napsal Andrej Babiš na Instagram k fotografii ze svatby s Monikou Babišovou, se kterou se vzali v červenci 2017.

Babiš se s dlouholetou partnerkou Monikou, která tehdy už užívala delší dobu příjmení Babišová, oženil na Čapím hnízdě v červenci 2017. Svatbě pod širým nebem přihlíželo na 200 hostů.Uvedl, že jako rodiče dvou úžasných dospělých dětí si nejvíce přejí zachovat rodinnou harmonii. Poděkoval čtenářům za pochopení a požádal o zachování soukromí.

"Naše rodinné vazby zůstávají pevné, a i když se naše osobní cesty mění, naše láska a respekt k sobě a k našim dětem zůstávají stejné," dodal Babiš.

Babišová expremiéra doprovázela na některých pracovních cestách. Navštívila s ním například Spojené státy, Izrael či Francii. Svého chotě podporovala při jeho loňské prezidentské kandidatuře, policie se ale tehdy také zabývala tím, že dostala výhrůžný dopis s nábojem. Policisté případ objasnili, věc kvalifikovanou jako nebezpečné vyhrožování odložili, protože podezřelý zemřel. Náboj podle policie nebyl ostrý.

Majetek bývalého premiéra podle časopisu Forbes činí 3,5 miliardy dolarů (82 miliard korun), je tak sedmým nejbohatším Čechem. V mezinárodním srovnání se Babiš po poklesu hodnoty majetku o 600 milionů dolarů propadl letos meziročně o 241 míst na 920. příčku. Šéfovi opozičního hnutí ANO plynou přes svěřenské fondy příjmy z koncernu Agrofert, který dříve vlastnil přímo.

Video: Do televize chodím jen s Fialou, angažuji se na sociálních sítích, řekl Andrej Babiš (4. 4. 2024)

Do televize chodím jen s Fialou, angažuji se na sociálních sítích, řekl Andrej Babiš | Video: Youtube/Peter Pellegrini
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama