reklama

Nesnažte se. Tohle jsou vlastnosti, které na svém partnerovi nikdy nepředěláte

Těžko změníte někoho, kdo o to nestojí. I přesto, že si myslíte, že láska dělá divy. Snažit se někoho předělat k obrazu svému bývá většinou začátek konce partnerských vztahů.

Foto: iStock

Do koho jste se zamilovali? Pokud to byl akční člověk, který trávil hodně času v práci a s přáteli, nečekejte, že kvůli vám přestane vyhledávat své koníčky a přestane být ambiciózní. Každý máme nějakou povahu, se kterou můžeme pracovat. Ale pouze z vlastní iniciativy. S ostatními musíme dojít ke kompromisu.

Existují okruhy, které dotyčný či dotyčná nemohou v sobě transformovat, i kdyby tisíckrát chtěli. Jsou to natolik hluboká témata spjatá s osobitostí každého z nás, že i kdyby se partner na hlavu stavěl, nepředělá nás.

1. Vztahy s původní rodinou

I když budeme žádat, aby s námi náš protějšek trávil více času a méně si volal třeba s matkou, otcem či sourozenci, nebude nám to nic platné. Tyto vztahy jsou velmi komplexní a nemá smysl se je snažit proměnit. Na druhou stranu, nikdo by vás neměl nutit trávit čas na rodinných setkáních, když o ně nemáte zájem.

2. Temperament

Okouzlil vás jemný, citlivý, plachý člověk? Pak vězte, že nikdy nebude bavit celou společnost, říkat vtipy na potkání a iniciovat setkání s vašimi přáteli. Temperament měnit nemůžeme ani u sebe, natož u druhých. Protiklady se v povahách často přitahují, ale abyste předešli střetům, musíte umožnit jeden druhému být sami sebou.

3. Koníčky

Záliby, které nemají nic společného s tím, jakou děláme práci, nám umožňují zažívat vnitřní rovnováhu. Když děláme něco jen pro radost, aniž by to souviselo s finančním ohodnocením, máme dojem, že náš život je spokojenější a více pod kontrolou. Jestli váš protějšek tráví hodně času ježděním na kole, soutěžemi ve společenských tancích nebo chovem křečků, nečekejte, že se to kvůli vztahu změní.

4. Vztek

Ani láska nezbrzdí projevy agrese. Je to problém, který musíte řešit od začátku. Násilí a nedostatek sebekontroly jsou vlastnosti, které se věkem jen zhoršují.

5. Náboženství

Pokud je jeden z partnerů věřící, bude pravděpodobně něco ze své tradice chtít předat i potenciálním potomkům. Pak záleží na tom, jak tyto tendence podpoří druhý rodič. Těžko bude beze zbytku akceptovat něco, co mu bude naprosto cizí.

6. Touha po vlastním prostoru

Chcete každou volnou chvíli být spolu, ale protějšek si přeje více času o samotě? Neznamená to, že vás má rád méně, jen potřeba samoty je pro každého z nás individuální. Když se různí, tak ji můžeme vnímat jako odmítnutí, ale pravdou je, že nikdo z nás se neobejde bez času jen pro sebe.

7. Plánování

Někdo vyžaduje vědět každý další krok, druhý je zas spontánní. Těžko naučíte někoho plánovat třeba víkendy, dovolené nebo rekonstrukci bytu, když to nemá v povaze. Když se ale dokážeme vzájemně respektovat, mohou nás protichůdné přístupy jen obohatit.

8. Vztah k dětem

Říká vám člověk vašeho srdce, že děti nechce? Raději jemu/jí věřte, ušetříte si případně hodně zklamání. Někdo tvrdí, že ratolesti ještě neplánuje, ale to je výrazná změna. Lidé, kteří potomky kategoricky odmítají, svoje stanovisko mění jen málokdy.

9. Smysl pro humor

Smějete se společně? Sdílený smysl pro humor je podle řady párových terapeutů dobrým vodítkem toho, nakolik se k sobě se svým vyvoleným/vyvolenou hodíte. Když se smějete stejným věcem, váš pohled na svět bude podobný, i co se týče vážnějších aspektů

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama