reklama
 

Začátek festivalu Živá ulice v Plzni se už blíží!

Nemůžete si vybrat mezi nábídkou festivalů 2012? Máme pro vás tip na jeden plzeňský festival!

Foto: Žena

Mezi Vánoci a Velikonoci jsou největší událostí letní festivaly. Ať už se chystáte na hudební festivaly nebo na nějaký zajímavý divadelní festival, nechte se pozvat na netradiční akci Festival Živá ulice, který se pořádá v Plzni.

Plzeň ožije už tento měsíc a my jsme pro vás připravili souhrn toho nejlepšího, co vás na Festivalu Živá ulice může potkat. Hudba, divadlo a mnohem více nabízí pestrý program, který bude více jak dva měsíce!

Festival Živá ulice

Nový plzeňský festival bude opravdu ve velkém. První setkání se koná 23. června a celá akce potrvá až do 9. září. V západočeské metropoli se budou střídat hudební kapely s divadelním představením. K vidění budou nejen české kapely, ale také zahraniční hosté ze Švédska nebo Brazílie.

Dramaturgové už odhalují první jména z hudebního i divadelního programu. Těšit se můžete dokonce i na švédskou novinku Baron Bane. Kromě divadel a koncertů jsou pro návštěvníky připravené pouliční happeningy a workshopy. Mezi potvrzenými interprety jsou Towique, The Colorblinds, Luboš Andršt s Blues Bandem a z Brazílie kapela Canja Rave.

Festivalové šílenství

Celý festival je zdarma. Během tří měsíců si užijete 16 festivalových dní, které budou plné hudebního, divadelního i doprovodného programu. Festival navazuje na osmnáctiletou tradici jeho předchůdce festivalu Na ulici. Náměstí a parky se přemění v jedno velké jeviště. Festival probíhá pod záštitou primátora města Plzně Martina Baxy. Pokud máte nějaký nápad, do festivalu se dokonce můžete zapojit i vy. Stačí se podívat ne webové stránky celého projektu.

O zábavu bude skutečně postaráno

Během festivalu vás čeká i Plzeň Fashion Days. Můžete se setkat s návrháři a designéry a prohlédnout si zajímavé hadříky. Módní přehlídka se koná 17. a 18. srpna.

Dalším zajímavým počinem je divadlo v ulicích. Plzeň ožije pouličním divadlem. Užijte si neuvěřitelné spektákly v podání Long Vehicle Circus, V.O.S.A. Theatre nebo Bratří v triku. Program proběhne 9. až 18. srpna.

Hlavní hudební program můžete navštívit 9. až 18. srpna na Náměstí republiky. Všechny koncerty jsou zcela zdarma. Užijte si české i zahraniční interprety.

Akci nazvanou Hyde Park si vychutnáte ve dnech 9. - 18. srpna. Nechte zaznít váš hlas i vaše myšlenky v prostoru Mlýnská. V parku bude k dispozici zvuková aparatura a každý kdo bude chtít, se může stát řečníkem a sdělit svoje pocity divákům. K této akci je třeba přihláška, protože je o ni velký zájem.

 

 

 

Dcera Madonny se při natáčení reklamy svlékla donaha. Klip propaguje rozmanitost | Video: Desigual
reklama
reklama
reklama