reklama

Upírská sága Twilight bude mít po 12 letech pokračování, oznámila spisovatelka

Americká spisovatelka přichází s převyprávěním upírského příběhu Twilight z pohledu upíra Edwarda Cullena. Knihu nechtěla dokončit, nakonec si to ale rozmyslela.

Foto: Shutterstock

"Přemýšlela jsem, jestli je toto dobrá doba na uvedení knihy, ale pak jsem si řekla, jak bych byla ráda, kdyby moje oblíbená autorka vydala knihu. Nevím, jak tuto dobu zvládáte, ale pro mě jsou teď knihy mou hlavní útěchou a šťastným útěkem, takže doufám, že vás potěším," oznámila na svých webových stránkách spisovatelka Stephenie Meyerová vydání knihy Midnight Sun, která má převyprávět první příběh upírské tetralogie z pohledu upíra Edwarda Cullena.

Kniha má vyjít 4. srpna, patnáct let od vydání prvního dílu Twilight, který byl zfilmován v roce 2008 a přinesl slávu Kristen Stewartové a Robertu Pattinsonovi. Spisovatelka přitom před dvanácti lety prohlásila, že už v upírské sérii pokračovat nebude, po tom, co se část manuskriptu Midnight Sun dostala na internet.

"Pracovat na knize více než třináct let je velmi zvláštní zkušenost. Nejsem už ten stejný člověk jako tehdy a vy nejste také stejní. Ale dokončení knihy mě přeneslo zpátky do těch dnů, kdy jsme se setkali při první knize Twilight," píše čtenářům na svých stránkách spisovatelka, která čtyřdílné upírské série prodala více než sto milionů výtisků ve více než padesáti zemích a s překladem do sedmatřiceti různých jazyků.

Na rozdíl od předchozích dílů bude příběh vyprávěn z pohledu Edwarda Cullena, nikoliv Bellou Swanovou. Nakladatelství Publisher Little, Brown and Company pro Guardian uvedlo, že vyprávění z jeho pohledu dává příběhu nový a temný twist. "To, že potká krásnou a tajemnou Bellu, je v jeho dlouhém upírském životě důležitý moment. S tím, jak se dozvídáme více detailů o jeho minulosti a o tom, jak přemýšlí, porozumíme, proč je tato láska boj, který definuje jeho život. Jak se může do Belly zamilovat, když ví, že ohrožuje její život?" 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama