reklama

TV tipy na víkend -Terminál, Kajínek, Machři

Co si pustit o víkendu v televizi? Přinášíme několik tipů

Fotka z filmu Kajínek
Fotka z filmu Kajínek | Foto: HCE

Co si pustit tento víkend v televizi? Přinášíme několik tipů napříč různými programy.

Sobota: Rozvod po francouzsku, Terminál, 27 šatů

V sobotu na HBO 2 v 7.15 ráno by ranním ptáčatům neměla uniknout romantická komedie Rozvod po francouzsku (2003). Film vypráví o sestrách Walkerových: Isabel (Kate Hudsonová) a Roxeanne (Naomi Wattsová). Jedna žije v Kalifornii, druhá v Paříži. Isabel přijíždí za Roxy do Paříže, aby jí byla oporou v poslední fázi očekávání potomka. Romantické dobračce Roxy právě v této nejnemožnější chvíli dává manžel kopačky. Rozvod visí ve vzduchu.

V 15.40 vysílá Nova Terminál (2004), drama s komediálním nádechem. Film řežiséra Steve Spielberga je příběhem Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor  strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka.

Ve 20 hodin poběží na Primě komedie 27 šatů (2008) s Katherine Heiglovou v hlavní roli. Ve filmu navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum.

Neděle: Machři, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Kajínek

Ve 12.55 vysílá HBO komedii Machři (2010) s Adamem Sandlerem v hlavní roli. Film je o pěti přátelích a bývalých spoluhráčích, kteří se po letech sejdou, aby vzdali poctu svému zesnulému basketbalovému trenérovi z dětství. Spolu se svými ženami a dětmi stráví víkend čtvrtého července v domě u jezera, kde před léty slavili své vítězství.

V 16.25 si nenechte na Markíze ujít romantickou komedii Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003). Andie (Kate Hudsonová) je redaktorkou populárního časopisu. Má pro něj napsat živou a čtivou reportáž (založenou samozřejmě na osobní zkušenosti) o tom, jak zapudit i toho nejzamilovanějšího chlapa v průběhu deseti dnů. Nemohla si však vybrat horší vzorek než je Benjamin (Matthew McConaughey).

A ve 20 hodin vysílá Nova český film Kajínek. Kriminální thriller je inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice. Kvůli svému útěku z vězeňské pevnosti Mírov se z něj stala legenda a také nejhledanější člověk v Evropě. V hlavních rolích Tatiana Vilhelmová a Konstantin Lavroněnko.

 

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama