reklama

TV tipy na víkend: Flashdance, Lví král, Nine

Přinášíme vám dobrých několik tipů na víkendové filmy v televizi napříč stanicemi

Muzikál Nine
Muzikál Nine | Foto: Aktuálně.cz

Jaký film si o víkendu pustit v televizi? Přinášíme vám několik tipů na sobotu a neděli.

Sobota - Manituova bota, Lví král, Kouzelná romance

V 18.15 na TV Nova Cinema si nenechte ujít westernovou komedii Manituova bota (2001), která nabízí bláznivý humor a parodii indiánských příběhů. Náčelník Apačů Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti na Divokém Západě. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování nové knajpy. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje boudu a práskne do bot i s vypůjčenými penězi.

Kultovní animovanou pohádku Lví král (1994) vysílá TV Joj ve 20.15. Zdivočelé stádo hnané na Scarův příkaz potměšilými hyenami by bezbranného Simbu určitě zadupalo do země, kdyby jej nezachránil jeho otec Mufasa. Při zoufalé záchraně však zahyne. Protřelému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout.

Ve dvacet hodin vysílá Prima TV romantický snímek Kouzelná romance (2007).  Film o pohádkové princezně (Amy Adamsová) z minulosti, kterou zlá královna (Susan Sarandon) přemístí do současnosti, je spojením klasické pohádky společnosti Disney s příběhem z moderního New Yorku.

Neděle - 500 dní se Summer, Flashdance, Nine

Ve 13.25 si pusťte na HBO2 netradiční romanci 500 dní se Summer (2009)  Film o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů. Snímek získal dvě nominace na Zlatý glóbus.

Nova Cinema ve 14.25 vysílá Flashdance (1983), film plný tance a hitů 80. let. Snímek je příběhem nebojácné a půvabné osmnáctileté dívky Alex Owensové, která ve dne pracuje jako svářečka a v noci tančí v luxusním baru. Alex zápasí o svou nezávislost a lásku a touží po splnění velkého snu - dostat se na Pittsburghskou taneční konzervatoř.

Fanoušci muzikálu si přijdou na své v 15.25 na HBO. Film Nine režiséra úspěšného Chicaga (Rob Marshall) si rozhodně nenechte ujít. Snímek nás zavede do italských Benátek, kde se režisér Guido Contini (Daniel Day Lewis) snaží dokončit svůj film. Čerstvému čtyřicátníkovi ale kazí radost nastupující krize středního věku a hlavně nedostatek inspirace. Navíc podléhá vlivu mnoha žen, které ho obklopují. Matky (Sophie Lorenová), manželky (Marion Cotillardová), milenky (Penélope Cruzová), celoživotní múzy (Nicole Kidmanová), kostýmní výtvarnice (Judy Denchová), módní redaktorky (Kate Hudsonová).

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama