reklama

Test: Jak moc jste namyšlení? Ukáže to váš byt

Váš byt nebo dům o vás prozradí mnohé. To, jak jste si ho zařídili, totiž velmi dobře odráží vaši osobnost.

Foto: Profimedia.cz

Váš byt nebo dům o vás prozradí mnohé. To, jak jste si ho zařídili, totiž velmi dobře odráží vaši osobnost. Máte doma kávovar? A kolik knih bychom našli ve vaší knihovně? I podle toho se prý pozná, jak moc jste namyšlení.

Potrpíte si na pěkné věci, rádi se obklopujete luxusními kousky, a zkrátka chcete, aby váš byt působil aspoň trochu nóbl? Anebo tohle neřešíte, vystačíte si se skromným vybavením, protože nemáte potřebu své návštěvy něčím okouzlovat?

A jste si jistí, že v tom opravdu máte jasno? Nepředstíráte takhle náhodou skromnost i sami před sebou, ale podvědomě chcete mít kolem sebe to nejhezčí a nejlepší?

Udělejte si následující test a poznejte víc sami sebe. Pro deník Daily Mail ho sestavil britský odborník na etiketu William Hanson.

Projděte si následující seznam věcí, a za každou, kterou doma máte, si přičtěte jeden bod...

Kávovar

V čem si doma vaříte kávu? Pokud v nějakém barevném kávovatu na kapsle, bod si nepřičítejte. Jestliže vlastníte french press a jiné vychytávky, z nichž narozdíl od kapslí vykouzlíte stejně dobrou kávu jako v té nejlepší kavárně, rozhodně si čárku udělejte.

Kuchařky

Nějaké kuchařské knihy má doma asi každý, ale pokud si zakládáte na tom, abyste tam měli spíš méně známé autory, a ne žádného Jamieho Olivera a Zdeňka Pohlreicha, protože ty už znají všichni, udělejte si čárku.

Tradiční trouba

Mnohem raději než ve všech těch plastových robotech a horkovzdušných hrncích byste vařili klidně na klasických kamnech, jaké měla doma prababička? Nebo dokonce vlastníte jejich moderní variantu? Máte bod.

Chytří pomocníci

Snažíte se vyhýbat všem těm pomocníkům, zlepšovákům a udělátkům, protože vám připadají zbytečné a ještě navíc kvůli nim vzniká nepořádek v kuchyni, ale na druhou stranu držák na papírové utěrky či potravinovou fólii si neodpustíte, protože je to tak praktické, a navíc i vaše návštěva může kdykoli pohodlně sáhnout po ubrousku... Pokud jste se právě poznali, máte bod.

Pytle do koše

Používáte jedině ty, které jsou vyrobené tak, aby se daly pohodlně zavázat, uchopit a odnést, aniž by se z nich něco vysypalo, nebo se protrhly? Další bod. Pokud berete ty nejlevnější bez "oušek", nebo do koše dokonce dáváte staré igelitky, jste bez bodu.

Čajový servis

Máte doma speciální hrníčky na čaj nebo kávu, které vytahujete alespoň tehdy, když přijde návštěva? Myslíme tím šálky, ke kterým patří i podšálek. Pokud ano, udělejte si čárku. A ještě jeden bod navíc získáváte, pokud víte, co je to demitasse.

Látkové ubrousky

Když přijdou na večeři přátelé, nebo s rodinou slavíte nějakou významnou událost, vytahujete látkové prostírání a ubrousky? Pokud ano, udělejte další čárku.

Vůně domova

Jistě, nic není lepšího než čerstvý vzduch, jenže kde ho uprostřed města vzít? Proto si domů kupujeme různé vůně a osvěžovače vzduchu. I vy určitě doma nějaký máte. Jestliže máte difuzér nebo luxusní svíčku, zapište si bod. Pokud máte osvěžovače ve spreji z drogérie, případně něco jako je Airwick anebo svíčku z Ikea, nic nezapisujte. A počítá se i to, co máte  v koupelně či na toaletě.

Toaletní papír

Ano, i na něm záleží. Máte jednobarevný, hebký a třívrstvý papír? Pak máte i bod. Jestli je váš papír navoněný, nebo má obrázky, máte jen obrázky.

Mýdlo

Jestliže vlastníte nějaké lepší tuhé mýdlo, napište si čárku.

Knihy

Přičtěte si bod, pokud počet vašich knih převažuje počet DVD, případně filmů, které máte někde stažené.

Látková pohovka

Koženou pohovku vnímají lidé z vyšších vrstev vždy jako něco trochu podezřelého, takže bod mají jedině ti, kdo vlastní pohovku potaženou látkou.

Stříbrné rámečky

Máte doma vystavené fotky nebo obrazy ve stříbrných rámech a rámečcích? Zapište si bod. A jeden navíc, pokud vlastníte nějaké slavnější dílo, případně něco jako fotku, na níž se objímáte s Bradem Pittem, ale máte to taktně schované mezi jinými obrázky, nikoli okázale a v téměř životní velikosti.

Vyhodnocení

William Hanson vzkazuje, že čím více bodů jste během testu získali, tím vc nóbl váš byt je. Možná že vám hodně záleží na tom, jak váš byt vypadá a co si o něm pomyslí ostatní, ovšem teď přijde to hlavní sdělení:

Podle Williama to rozhodně není špatně. Dobře, možná že jste trochu marniví, ale pořád je přece lepší bydlet někde, kam můžete kdykoli kohokoli vzít, než mít bydlení, za které se stydíte a především se v něm necítíte dobře.

Pokud vás výsledek testu zasáhl u srdce a chtěli byste si to doma trochu vylepšit, můžete jednotlivé body brát jako návod, jak na to...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dům na vodě: Zeleninu pěstují v plovoucím skleníku

Špatně spíte? 10 rad, jak přerovnat věci v ložnici

10 slabin vašeho domu, které zloději ocení

Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama