reklama
 

Jak šel čas s Jamesem Bondem: Který byl nejvíc sexy a kdo se objeví v dalším díle

Letos na jaře se začala natáčet už 25. bondovka. Jak šel čas s legendárním agentem 007, kdo si tentokrát zahraje jeho protivníka a jak bude vypadat budoucí Bond girl? Který z herců se vám v roli Jamese Bonda líbil nejvíc?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Legendární postavu tajného britského agenta Jamese Bonda ztvárnilo od roku 1962, kdy měla premiéru první bondovka, dohromady 6 herců. Posledním je Daniel Craig, který si zahraje i v připravovaném 25. díle. 

James Bond je fiktivní a velice schopný agent, sloužící v britské tajné službě MI6. Postavu odvážného hrdiny vytvořil spisovatel a novinář Ian Fleming, který po dobu druhé světové války působil u britského námořnictva jako pobočník šéfa tajné služby. Odtud pak - mimo jiné - čerpal inspiraci pro svoji postavu. 

Co možná o Bondovi nevíte...

Co možná o Bondovi nevíte...

  • Spisovatel Ian Fleming vymyslel postavu tajného agenta Jamese Bonda během dovolené ve svém jamajském sídle Zlaté oko.  
  • James Bond získal své jméno po americkém ornitologovi, který se specializoval na karibské ptáky. Mezi novináři se ovšem dlouho spekulovalo o reálném agentovi, který mohl být předlohou Flemingových knih.
  • Herec Daniel Craig nemá tajného agenta 007 vůbec v lásce. Po posledním natáčení údajně prohlásil, že by si raději podřezal žíly, než aby si Jamese Bonda znovu zahrál. Naštěstí změnil názor. 

Knihy o Jamesi Bondovi začal Ian Flaming psát v lednu 1952. Spisovatel publikoval celkem dvanáct knih a jednu sbírku povídek. Po Flamingově smrti v roce 1964 následovali autora další spisovatelé (Kingsley Amis, John Pearson, John Gardner, Raymond Benson a Charlie Higson), aby pokračovali v psaní románů o populárním agentovi. 

Postava tajného agenta Jamese Bonda se poprvé objevila už v roce 1954 v epizodě Casino Royale televizního seriálu Climax!. Ve filmu se ovšem agent 007 naplno projevil až v roce 1962,  kdy měl premiéru snímek Dr. No. Šlo o první z dosud natočených 24 bondovek a vůbec prvním agentem 007 ve filmovém zpracování se stal jen těžko překonatelný Sean Connery

Letos na jaře se začala natáčet v pořadí už 25. oficiální bondovka. I tentokrát (a údajně naposledy) se v roli proslulého agenta představí charismatický anglický herec Daniel Craig. Náročným protivníkem mu v připravovaném snímku bude americký herec egyptského původu Rami Malek, hvězda oscarového filmu z roku 2018 Bohemian Rhapsody. Svůdnou Bond girl si pravděpodobně zahraje kubánská herečka Ana de Armas, ale úplně jisté to dosud není.

Více o jednotlivých hercích proslulého agenta i současném Jamesi Bondovi se dozvíte v naší grafice.

reklama
reklama