reklama

Takhle si je asi nepamatujete. Umělci přetvořili významné osobnosti historie

Americká grafička Becca Saladinová měla skvělý nápad. V unikátním projektu Royalty Now zpracovává staré záznamy, portréty a sochy, díky kterým oživuje minulost. Historickým osobnostem pak vdechuje život, ale s moderní podobou. Podobný nápad měl i nizozemský fotograf Bas Uterwijk. Ten se snažil pomocí počítačové grafiky 3D vytvořit věrohodnější vzezření vybraných person naší historie.

Prohlédnout grafiku
Foto: Instagram royalty_now_

Nemusíte patřit k milovníkům historie, aby vás projekt americké grafičky s názvem Royalty Now zaujal. Podobný nápad o zrekonstruování obličejů slavných lidí moderními technologiemi měl i nizozemský fotograf Bas Uterwijk. 

Becca Saladinová, která je minulostí fascinovaná, se pustila do jejího oživování. Na základě dostupných portrétů, popisů a soch vdechuje život dávným panovníkům a věhlasným královnám, jen je stylizuje do současné podoby. Vše následně prezentuje na sociálních sítích, především na instagramovém účtu.

Podívejte se, jak by dnes pravděpodobně vypadal Napoleon Bonaparte, legendární Mona Lisa či egyptská královna Nefertiti. Více v grafice v úvodu.

reklama
reklama