reklama

Národní divadlo uvede premiéru baletu Moonshine

Balet Moonshine v Národním divadle vypráví o Rolling Stones i Dylanovi

Foto: Reuters

Nová scéna Národního divadla v Praze nabídne 16. listopadu dlouho očekávanou premiéru komponovaného večera s názvem Moonshine. Choreografem a režisérem je Christopher Bruce, jedna z legend slavné generace, kam patří například i Jiří Kylián či Mats Ek.

Brit Christopher Bruce je tvůrcem desítek vynikajících představení pro řadu světových baletních souborů. Spojený je především s proslulým londýnským Ballet Rambert, kde jako umělecký šéf dokázal vyzdvihnout jedinečný charakter souboru.

Představení Moonshine je tvořeno třemi částmi, které spojuje jak postava tvůrce, tak retro hudební scéna folku, rocku a popu, která vznikla v druhé polovině 20.století. Představení otevírá kus věnovaný skupině The Waterboys, která v sobě slučuje keltskou lidovou a rockovou hudbu. Děj je inspirovaný ženou, která se vrací ke svým vzpomínkám na svůj životní osud.

Druhá část patřící folku Boba Dylana vypovídá o rozličných vztazích čtveřice věčných komediantů a kejklířů.

Večer uzavírá třetí část s názvem Rooster na podkladu legendárních Rolling Stones. Závěr je tedy věnovaný flirtujícím frajerům a machrům. „Celé je to tak trochu o době mého mládí," říká sám Christopher Bruce.

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama