reklama
 

Na co vyrazit do kina? Na třetího Batmana

Nenechte si v kinech ujít poslední díl Nolanovy netopýří trilogie - film Temný rytíř povstal

Foto: Warner Bros

Jaký film by vám neměl v kině uniknout? Nenechte si ujít poslední díl batmanovské trilogie - Temný rytíř povstal!

Batman se po osmi letech, který strávil v ústraní, vrací zpět. Dobrovolně na sebe vzal vinu za smrt Harveyho Denta a lidé ho považují za vyvrhele. Do Gotham City se dostává nebezpečný zločinec Bane, který chce terorizovat obyvatelstvo. Dokáže ho Batman porazit nebo už „své" město navždy ztratil?

Hvězdnému mezinárodnímu obsazení filmu vévodí držitel Oscara Christian Bale (Fighter), který se vrací ve dvojroli Bruce Wayna a Batmana. Ve filmu dále hrají Anne Hathaway v roli Seliny Kylen, Tom Hardy v roli Banea, držitelka Oskara Marion Cotillard (Edith Piaf) v roli Mirandy Tate, a Joseph Gordon-Levitt v roli Johna Blakea, policisty, který Batmanovi pomáhá. Mezi představitele hlavních rolí ve filmu dále patří držitel Oskara Michael Caine (Pravidla moštárny) v roli komorníka Alfreda, Gary Oldman v roli komisaře Gordona a držitel Oscara Morgan Freeman (Million Dollar Baby), který si zopakoval roli Luciuse Foxe.

Film navazuje na filmy Batman začíná (2005) a Temný rytíř (2008) a uzavírá tak batmanovskou trilogii. Snímky režíroval Christopher Nolan (Počátek, Dokonalý trik).

 

 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama