reklama

Jak vyfotit nejlepší selfie? Rady přímo od Beckhama

Chcete mít skvělé selfie fotky? Nechte si poradit přímo od Beckhama.

Foto: You Tube

Co je selfie?

Selfie je autoportrét, který pořídíme z ruky za pomocí digitálního fotoaparátu či chytrého telefonu. Selfies jsou určena pro publikování na sociálních sítích a sítích pro sdílení fotografií online, jako jsou Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest a Snapchat.

Někdy se používá i výraz "selca" (self camera). Skupinové selfies jsou označovány jako "group selfies". A tyč, na kterou si lze upevnit telefon pro širší záběr se jmenuje "selfie stick".

Děti slavných rodičů samou nudou neví, co by dělaly. Syn Davida Beckhama a zpěvačky Victorie Beckham Brooklyn se rozhodl, že natočí návod, jak udělat správnou selfie fotku, aby se ve světě internetu jen tak neztratila.

Mezi největšími fanoušky selfie (více vlevo) focení jsou právě celebrity, které se předhání, kdo získá nejvíce "lajků", tedy se dostane mezi TOP 10 sledovaných na Facebooku či Instagramu. Tady je několik triků přímo od mladého Brooklyna Beckhama.

Na selfie tyč zapomeňte

Myslíte si, že na podobné úlety nemáte věk? Omyl, focení nemá žádná omezení. Stačí jen vlastnit telefon s kvalitnějším fotoaparátem, internet a profil na nějaké sociální síti. Přeci si takový kousek nebudete chtít nechat jen pro sebe.

Podrobný návod, jak udělat skvělý "autoportrét" najdete na následujícím videu...

Podle Brooklyna je focení na sociální sítě složité, ale měl by ho umět každý. On sám má na Instagramu už 4 miliony fanoušků, kteří každý den sledují jeho fotky. Co tedy (ne)dělat podle mladého pána?

 • Zapomeňte na selfie tyč, která sice pořídí širší záběr, ale přestane vás už po pěti minutách bavit. Brooklyn ji spíše nepoužívá.
 • Rozhodně prý podle něj nemáte žádat ostatní, aby váš profil začali sledovat. Většinou to funguje tak, že když budete vy sledovat zajímavé lidi, začnou se ostatní zajímat o vás. S tím tedy nelze úplně souhlasit...

 • Dále bychom měli vnímat dění kolem sebe a najít vždy něco zajímavého. Sice byste rádi propagovali svou osobu, ale někdy jde spíše o to, co je za vámi.
 • A poslední radou je nepřehánět úpravu snímku pomocí filtrů a "speciálních" efektů. Podle něj vzniknou jen kýče, které ostatní přestanou brzo bavit.
 • Závěrem nezapomněl zmínit, že vše je hlavně o zábavě. Takže neřešte, zda máte 100 nebo 100 000 "followerů" (lidí, kteří sledují vaše fotky), ale prostě si jen užívejte svůj telefon se všemi funkcemi.

Co ještě fotku vylepší?

Přinášíme dalších 14 užitečných rad, které pomohou vyfotit tu nejlepší selfie.

 1. V každém případě se nejprve podívejte do zrcadla či se pořádně prohlédněte na telefonu. Ušetříte si čas zběsilým cvakáním, aby se podařila jedna dobrá fotka.
 2. Kontrolujte si záda. Jinými slovy se rozhlédněte, co je za vámi. Asi byste nechtěli vypadat dokonale a za vámi bylo špinavé nádobí nebo pohozené ponožky. Chaos a nepořádek jen rozptylují pozornost od focené osoby.
 3. Nemáte-li klidnou ruku, navolte sériové focení, kdy získáte několik snímků během chvilky. Pak si vyberete ten nerozmazaný.
 4. Zapomeňte na stud. Pro skvělý efekt je třeba trochu sebevědomí a jistého přehrávání. Jen tak se dílo podaří a vy budete spokojení.
 5. Najděte si svůj úhel. Každý jsme z nějaké strany prostě fotogeničtější. Zjistíte to jen způsobem pokus - omyl. Pak už jen vždy správně nastavte pózu a zmačkněte spoušť.
 6. Slunce a světlo by mělo být před vámi a kousek nad hlavou. Přirozené denní světlo je samozřejmě nejlepší. Krásné a měkké fotky získáte ráno či při soumraku. Pak jsou stíny jemné a vy nepůsobíte drsně.
 7. Používejte empatii. Jsou situace, kdy se selfie prostě nehodí. Jak je poznat? Jde o vše, co je důležitější než vy. Pravidlo platí pro pietní místa či akce, významné památky, pohřby, svatby a pózování u vzácných soch.
 8. Před sdílením na internetu se pořádně podívejte, zda je na fotce jen to, co chcete, aby ostatní viděli.
 9. Nikdy nemiřte telefon z podhledu. Tak vznikne druhá brada i té nejštíhlejší dámě.
 10. Bradu mírně vytáhněte dopředu a nakloňte hlavu. Získáte štíhlejší krk.
 11. Nebojte se vyjádřit emoce mimikou obličeje. Šílené = originální. Ale neznamená to, že máte pusu špulit na každé fotce několikrát denně.
 12. Lepší jsou fotky na výšku, kde zachytíte i část poprsí. Postava vypadá štíhlejší a mnohem více lichotí.
 13. Zadní kamera dělá kvalitnější snímky. Sice se neuvidíte, ale obraz nebude zrnitý, jak by byl pořízený přední kamerou.
 14. Vynechejte zrcadla. Ukážete světu nový mobil, ale výraz bude divný. V tu chvíli se totiž nedíváte do telefonu, ale okem sledujete odraz, což vám změní celkové působení.

Baví vás pořizovat selfie? Napište nám v diskuzi pod článkem.

foto: YouTube

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejkrásnější podzimní kabáty aneb Jak se stylově zahřát

Jak ušetřit při vaření a pochutnat si?

Máma feministka tajila 5 let synovi, že je klukČeši v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama