reklama

Roztomilá miminka z fotek Anne Geddesové: Jak vypadají dnes?

Určitě už jste někdy zahlédli úžasné fotografie miminek uložených třeba mezi okvětními lístky růže nebo roztomile naaranžovaných uprostřed barevného květináče. Jde o mimořádné obrázky australské fotografky Anne Geddesové, která svým křehkým uměním okouzlila svět. Jak její malé modely vypadají dnes? Nechte se překvapit!

Prohlédnout grafiku
Foto: Archiv PR

Anne Geddesová je světově uznávanou fotografkou a návrhářkou žijící na Novém Zélandu. Její mimořádné fotografie se těší vysokému zájmu jak na poli komerčním, tak i v řadách profesionálů. Svou křehkou tvorbou plnou jemné fantazie si tato umělkyně získala srdce mnoha lidí na celém světě.

Pro Anne Geddesovou jsou typické nápaditě stylizované snímky nejmenších dětí. Ty bývají oblečeny v kostýmech pohádkových postav, podobají se vílám, květinám nebo zvířátkům. Miminka na snímcích téměř vždy spí nebo se tváří nadmíru šťastně a bezstarostně. 

Práce této mimořádně talentované umělkyně zrcadlí radost a lásku k dětem, podobně jako naději a víru v lepší svět.

Autorka svou práci okomentovala slovy: "Možnost zachytit na filmu tu nevinnost, důvěru a štěstí, tak vlastní těm nejmenším, v sobě skrývá velkou zodpovědnost. Je to práce, která mě naplňuje každý den pocitem radosti a osobního uspokojení."

Pojďte se projít naší galerií a nahlédnout do světa láskyplné fantazie ženy, která změnila pohled na současnou fotografii, a porovnejte minulost se současností.

reklama
reklama
reklama