reklama

Co si pustit o víkendu v TV? Vrchní, prchni!

Jaký film nebo pořad si pustit tento víkend v televizi? Přinášíme vám čtyři zaručené tipy!

Foto: Filmové studio Barrandov

Jaký film nebo pořad si pustit tento víkend v televizi? Přinášíme vám čtyři zaručené tipy!

Sobota - Vévodkyně

Britské historické drama Vévodkyně (2008) s Keirou Knightleyovou v hlavní roli vysílá ČT 1 ve 20:55. Dlouho předtím, než vůbec vznikl pojem společenské "ikony", vévodkyně z Devonshiru Georgiana Spencerová, byla jeho dokonalým ztělesněním. Stejně jako její přímý potomek princezna Diana, byla úchvatná, okouzlující a obdivovaná celou zemí. Byla odhodlaná vstoupit i na pole veřejného života a v hazardu, pití a důvtipu dokázala předčít většinu aristokratů své doby. Svého manžela (Ralph Fiennes) však zaujmout nedokázala.

Aréna národů

V osm hodin večer v sobotu na Prima Family si nenechte ujít zábavní soutěžní pořad Aréna národů pro celou rodinu. Patnáct soutěžících reprezentuje Českou republiku v zábavných hrách, kde vítězí humor nad výkonem. V Aréně národů platí, že „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se". Moderuje Aleš Háma a Aleš Valenta.

Neděle - Vrchní, prchni!

V dvacet hodin si určitě pusťte kultovní komedii Vrchní, prchni! (1980). Knikupec Dalibor Vrána (Josef Abrhám) nemá lehké žití. Svou svízelnou finanční situaci se rozhodne vylepšit tak, že využije toho, že si jej lidé v restauracích často pletou s číšníkem a začne inkasovat. Netrvá dlouho a stane se nepolapitelným fantomem pražských (a později i mimopražských) restaurací a postrachem liknavých číšníků.

Muž se železnou maskou

Dvacet minut po čtrnácté hodině vysílá Nova historické drama Muž se železnou maskou (1998) s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Na francouzském královském dvoře to hýří rozmařilostí, ale lid hladoví. Zatím je v Bastile vězněno královské dvojče v železné masce a čeká ho trýznivý osud. Po dobytí Bastilly objevili revolucionáři záznam o záhadném vězni se železnou maskou, muži, jehož totožnost se nikdy nepodařilo odhalit a dodnes je opředena řadou legend. Jedna z nich tvrdí, že muž byl dvojčetem francouzského krále Ludvíka XIV.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama