reklama

Co si pustit o víkendu v televizi? Občanský průkaz

Jaký film si o víkendu pustit v televizi? Přinášíme vám čtyři zaručené tipy!

Občanský průkaz
Občanský průkaz | Foto: Falcon

Jaký film si pustit tento víkend v televizi? Přinášíme vám dva zaručené tipy na sobotu a dva na neděli!

Sobota  Občanský průkaz

V 17:45 na HBO by vám rozhodně neměla uniknout hořká komedie Občanský průkaz (2010) z dob normalizace režiséra Ondřeje Trojana (Želary). Film na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků, jejich přátel, lásek a rodičů od okamžiku, kdy v patnácti letech dostanou občanský průkaz, až do chvíle, kdy se v osmnácti snaží uniknout vojně a pokoušejí se získat modrou knížku. Petr, Aleš, Popelka a Míťa dospívají v sedmdesátých letech, v době, kdy vyjít na ulici bez občanského průkazu znamenalo koledovat si o průšvih, a kdy povinná vojenská služba byla pro mnohé tím největším strašákem.

Zrození šampióna

Pět minut po sedmnácté hodině si na HBO 2 pusťte americké drama Zrození šampióna se Sandrou Bullock, která za svůj výkon získala Oscara. Michael Oher (Quinton Aaron) je bezprizorný teenager zná především ulice a sídliště Memphisu. Dobře situovaná Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock) si svět, v němž se Michael pohybuje, neumí představit. Přesto Michael najde domov, když se ti dva setkají. Tento skutečný příběh o rodině a Michaelově vzestupu k pozici fotbalové hvězdy vás okouzlí směsí sportovní akce i dojemných emocí. Staňte se svědky pozoruhodné cesty mladíka, který byl ve výběru amerických univerzit v prvním kole draftován do NFL a stal se vítězem ještě dříve, než vůbec vstoupil na hřiště.

Neděle - Varieté

V půl desáté ráno na Cinemaxu 2 si nenechte ujít americké muzikálové drama Varieté (2010), ve které hrají Cher, Christina Aguilera nebo Kristen Bell. The Burlesque Lounge má dny své slávy za sebou. Tess, tanečnice v důchodu a majitelka, bojuje, aby udržela chátrající divadlo při životě, čelí všem druhům finančních i uměleckých výzev. Na scéně se objeví děvče Ali z malého města v Iowě a způsobí nadšení svým zpěvem a události naberou rychlý spád.

Barbarella

Ve 13:25 vysílá Cinemax 2 Barbarellu - dnes  již kultovní sci-fi komedii s Jane Fondovou. Píše se rok 40 000. Anti-gravitační sex-bomba Barbarella je ze svého klidného poletování vyrušena žádostí prezidenta Země, aby zachránila svět před zlými úmysly vědce Durana Durana. Komiksová estetika, erotický pohled a vtipný nadhled Rogera Vadima vytvořily koncem 60. let vytříběně legrační a podivnou podívanou.


reklama
reklama
reklama
reklama
reklama