reklama

České vynálezy, o kterých jste možná neměli ani tušení, přitom proměnily svět

Mnoho věcí, které používají lidé po celém světě, jsou výsledkem práce českých vědců a vynálezců. A některé způsobily doslova revoluci. Podívejte se, o kterých jste to ani nevěděli.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

"Zlaté české ručičky" je všeobecně známé slovní spojení; bohužel ne vždy s pozitivně laděným nádechem. Je však třeba říct, že Češi obecně platí za šikovné jedince, a pomineme-li občasnou vypočítavost a snahu obejít pravidla, můžeme být plným právem na spoustu věcí pyšní. 

  Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a udělá vynález. - Albert Einstein Vynález, teorie relativity, žena.cz

Řeč je samozřejmě o českých vynálezech, které se zapsaly do historie a bez nadsázky - do určité míry - ovlivnily budoucnost. Vždyť kde bychom byly, milé dámy, bez silonových punčoch?

Ani vynález měkkých kontaktních čoček, nanovláken nebo zdánlivá drobnost, jako je cukr v kostkách, by neměly zůstat bez povšimnutí. A především bychom neměli zapomínat na to, kde je původ těchto vynálezů.

Které to jsou? Podívejte se do naší galerie. 

 

reklama
reklama