reklama

BLOG Ze života ženy: Mateřství aneb když dvě hodiny volna nestačí

Jestli jsem kdy milovala wellness, jako maminka ho miluji o to víc. Jednou za čas si všechny potřebujeme vydechnout, neřešit nic z toho, co běžný den (všední i během víkendů) obnáší. Ruku na srdce, občas volné dvě hodiny, kdy manžel vozí kočárek, prostě nestačí.

Foto: Lenka Wernerová
Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

Mateřství a stereotyp

Stereotyp, který se sebou mateřství přináší, je mnohdy ubíjející. Vstávání, krmení/kojení, přebalování, chvíli si hrát, naše ranní péče, zase jídlo, procházka, oběd náš, oběd dětí, hraní si, přesnídávka, procházka, hřiště, koupání, jídlo a postel. Dětí i naše. Každý večer padám do postele únavou, a přitom za mnou kromě uklizeného bytu, najedeného dítěte, a poskládaného prádla není nic vidět, přestože toho dělám tolik.

Šlápnout na brzdu a odjet

Když tohle děláte dokolečka rok, lehce se z toho stane rutina, ze které je dobré na chvíli vyskočit. Proto jsem si slíbila, že jednou za čtvrt roku budu jezdit na svoje víkendy, bez dětí, bez manžela. Jen já. Během posledních dnů jsem zjistila, že se cítím unavená, což je pro mě znamení šlápnout na brzdu a odjet.

Móda do wellness i na sebe

Tentokrát mám k tomu všemu dva krásné doplňky české značky Maryberry, které ručně vyrábí módu do wellness v podobě kiltů, turbanů i čelenek. Já si vybrala červenou barvu, protože jí mám ráda, ale v nabídce jsou i jiné varianty. Kilt, tedy takový ručník na suchý zip, který sedne bez problémů každé postavě a skvěle ho doplňuje čelenka, díky které vám neteče pot do obličeje. Vše je navíc velmi příjemná 100 % bavlna.

Já používám kilt i doma, třeba u sušení vlasů, kdy ještě nechci být oblečená (abych se u fénování v naší malé koupelně nezpotila), ale ručník mi kolem těla nedrží.

Chvíle jenom sama se sebou

Těším se na odjezd, na svůj čas, na wellness, na to být jen sama se sebou. Že nebudu řešit, co budeme s dcerami dělat dopoledne, co budu vařit k obědu, kam půjdeme odpoledne. Zase budu pár dnů jen já, hotelová snídaně, bazén, sauna, víno po obědě a drink po večeři. Já, já, já jenom já.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama