reklama

12 citátů Audrey Hepburn, podle kterých byste měli žít

Křehká, a přitom neuvěřitelně silná žena. Z koho jiného si vzít příklad? Klikněte na fotografii a přečtěte si její nejkrásnější citáty.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia

Její tvář pravidelně vídáme na plakátech, televizní obrazovce i oblečení. Hollywoodská herečka a jedna z nejkrásnějších žen stříbrného plátna by brzy oslavila devadesáté narozeniny. Ačkoli světu chybí už šestadvacet let, přesto se o ní stále máme co dozvědět. Co jste o Audrey nevěděli?

Je jednou z dvanácti lidí na světě, kteří získali Oscara, Emmy, Tony a Zlatý glóbus.

Ačkoli byla veřejnou osobou a kam přišla, všude ji znali, nikdy neměla ráda velkou společnost. "Jsem často ráda sama. Klidně celý víkend. Tak dobíjím baterky."

Málem si zahrála hlavní roli ve velkorozpočtovém spektáklu Kleopatra. Nakonec byla obsazena Elizabeth Taylor.

Její oblíbená barva byla tyrkysová.

Během války málem zemřela hlady. Bydlela v oblasti, kterou nacisti odřízli od zásob (toto období se v dánské historii nazývá 'hladová zima'), a na podvýživu zemřelo osmnáct tisíc lidí. Audrey ze zoufalství jedla cibulky tulipánů a trávu. Kvůli tomuto zážitku trpěla celoživotním nechutenstvím a jediné jídlo, které jí dělalo radost, byla čokoláda.

Když získala hlavní roli ve filmu Snídaně u Tiffanyho (který z ní definitivně stvořil ikonu), myslela si, že se stala chyba v castingu. Autor knihy i scénáře Truman Capote si jako Holly přál Marilyn Monroe a s křehkou Audrey nebyl spokojený. Během natáčení si ho ale získala. Tak jako všechny. 

Nikdy nenosila hodinky. Neměla ráda pocit 'tvrdého studeného kovu' na své kůži. Její nejoblíbenější šperk byly bílé perly.

Její drobné křivky jsou možná ideálem krásy, herečka sama se však dokonalá neviděla. Podle vlastních slov neměla ráda svá kostnatá ramena, velká chodidla a nelíbil se jí ani její nos.

Audrey má v rodném listě místo narození Brusel, Belgie. A právě i z části proto mluvila plynně pěti světovými jazyky.

Hned poté, co v roce 1954 vyhrála Oscara za svůj první snímek Prázdniny v Římě, v rozrušení zlatou sošku zapomněla na toaletách. Naštěstí si ale pro cenu hned vrátila.

Osmatřicet let byla zaměstnankyní UNICEF.

+ bonus: Její pravé jméno není Audrey Hepburn, ale Audrey Kathleen Ruston. Pseudonym začala používat v roce 1948.

Audrey Hepburn je známá pro svou štíhlou postavu, kvůli které byla často obviňována z poruchy příjmu potravy. Jak to ale bylo doopravdy?

Audrey Hepburn: Tajemství jejího štíhlého pasu

 

reklama
reklama