reklama
 

Víme, kam míří Češi v zimě na dovolenou! Podívejte se na ty nejvíc trendy destinace!

Dovolená je synonymum odpočinku a pohody. Tu si nemusíte dopřávat pouze v létě.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: STUDENT AGENCY k.s.

Naplánujte si vaši zimní dovolenou už teď a ušetřete ve First Minute předprodejích. Ať už milujete teplo a moře nebo zimu raději trávíte aktivně na horách, víme, kam se vydat!

Exotika jako z pohlednice

Čím dál více Čechů míří v podzimních a zimních měsících za teplem do vzdálených letovisek. Několikahodinové lety se vyplatí. Pokud se vydáte z Evropy na západ, přivítají vás bělostné pláže Dominikánské republiky a Kuby, oblíbených Karibských destinací. V tamních letoviscích léto nikdy nekončí a ví to i stovky Čechů, kteří sem každoročně míří.

Pokud naopak z České republiky zamíříte na východ, v Indickém oceánu naleznete luxusní destinace jakými jsou například Maledivy nebo Mauricius. Nově patří mezi velmi poptávané také Zanzibar, o kterém někteří tvrdí, že má prostě nejkrásnější pláže na světě.

Exotika za humny

Za přímořskou pohodou Češi na podzim ale nemíří pouze do tropických rájů, stačí nahlédnou jen těsně za hranice Evropy. V posledních letech stoupá obliba dovolené v Egyptě. Ideální doba pro návštěvu této destinace je právě podzim. Moře zůstává teplé, vzduch se už horkem nemihotá a na plážích se nepotkáte s tolika sousedy a rodinnými příslušníky.

Z těch bližších exotických destinací vás určitě nezklamou ani Kapverdské ostrovy. Jsou známé pro své teplé tropické klima, dlouhé pláže a moře s vlnami. Pokud vám Karibik připadá příliš vzdálený, Kapverdy jsou pro vás jasná volba.

Oblíbenou destinací, která si každým rokem získává více a více fanoušků, jsou Spojené arabské emiráty. Dopomohlo tomu i navýšení počtu pravidelných letů z Prahy přímo do Dubaje, které znamenalo pokles cen letenek. V říjnu nastává ideální doba pro návštěvu pouštní země, kdy si užijete nejen teplo a příjemné koupání, ale i nákupy.

Za sněhem k sousedům

K zimě zasněžené vrcholky hor patří. A protože v Čechách posledních pár let ta pravá ladovská zima nenastává dost brzy, míří se běžně za lyžovačkou k našim jižním sousedům - do Rakouska a Itálie. První lyžařská střediska se nachází jen pár hodin cesty autem od českých hranic, ať už do Alp míříte z Moravy nebo z Čech. Jsou tak ideální třeba jen na víkendovou lyžovačku. Ve first minute předprodejích, které na portálu dovolena.cz teď startují, navíc ušetříte. Můžete využít možnosti uhradit jen symbolickou zálohu, což se po právě končícím období letních dovolených určitě hodí.

Na rakouské svahy se nemusí bát ani rodiny s malými lyžaři. V jednotlivých střediscích naleznete téměř všechny druhy sjezdovek a přibývá i atrakcí pro snowboardisty. Své triky a skoky můžou trénovat ve snowparcích, které jsou součástí téměř každého střediska. Ta nejkrásnější naleznete v okolí Salzburgu.

Pokud si kromě prvotřídních svahů chcete užít i panoramatické rozhledy, zamiřte do italských Dolomitů. Najdete tam rozlehlé lyžařské oblasti, které uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře, ale i malebná střediska s téměř rodinnou atmosférou. Zdejší provozovatelé myslí i na ty nejmenší lyžaře, kteří se mohou svézt na tréninkových vlecích nebo mírných modrých sjezdovkách. Zkušenější lyžaře určitě nalákají svahy, na kterých se jezdí sjezdy světového poháru v alpském lyžování.

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama