reklama
 

S českou obří stavebnicí si hrají tisíce dětí

Proč děti rády staví z velkých kostek? Dá se hrát uvnitř.

Komerční sdělení - Toto je komerční sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Kavárnička z Cihliček. Nosnost každé Cihličky je minimálně 30 kg, děti na ně mohou bez obav lehat, sedat, stoupat a chodit po nich.
Kavárnička z Cihliček. Nosnost každé Cihličky je minimálně 30 kg, děti na ně mohou bez obav lehat, sedat, stoupat a chodit po nich. | Foto: Atrix Design

Existuje spousta stavebnic. Ale takových, které by umožnily dětem realizovat své sny ve skutečné velikosti, není mnoho. Jednou z nich je česká obří stavebnice "Cihličky pro dětičky", která zaujímá jedno z předních míst v této kategorii a získala již i prestižní ocenění "Správná hračka".

Stavebnici nejvíce využijí děti od 3 do 8 let a podle referencí se jedná o jednu z nejoblíbenějších hraček, kdy v některých rodinách předčila i mobily a tablety.

Děti nejvíce baví stavění bunkrů, pevností, hradů a domečků, kde nalézají soukromí. Z cihliček se dají vytvořit i stolky, lavičky, židličky, kuchyňské linky nebo prodejní stánky. Oblíbené jsou i stáje a ohrádky pro zvířátka, garáže, věže a mosty. Při troše fantazie se dá postavit spousta zvířátek, sochy, roboti, auta, autobusy, vlaky a třeba i kombajn. Cihličky se dají spojovat a tím vytvořit dlouhé překlady a trámy, které jsou potřeba pro stavu širších brán, oken nebo střech.

Kromě staveb je možné cihličky využít v pohybových aktivitách - sestavit z nich balanční dráhu, překážky, prolézací brány a tunely, bludiště, mantinely nebo branky na hokej. Cihličky jsou odolné, mají nosnost minimálně 30 kg, děti na ně mohou bez obav sedat, lehat a chodit po nich.

Cihličky se dají v suchém období používat i venku na zahradě, kde objevíte další možnosti - především dráhy a slalomy pro kola nebo odrážedla a rozmanité překážky pro pohybové hry.

Možností je skutečně hodně, proto vznikl názorný návod pro učitele a rodiče s popisy staveb a činností doplněných fotografiemi. Je volně ke stažení na oficiálních webových stránkách cihliček, kde je možné si i stavebnici objednat. Stovky dalších inspirativních fotografií jsou na facebooku.

Stavebnice patří do oblíbené kategorie velkých dárků a i letos ji pod vánočním stromečkem  najde mnoho dětí v rodinách i ve školkách. Nezbývá než popřát dětem mnoho krásných hodin kreativní zábavy s cihličkami, které jsou lehké, odolné, české, přírodní a bezpečné.

reklama

Komerční tip

reklama