reklama

Příběh Martina, který čelil šikaně: Díky karate získal přátele

Martin se do Komunitního střediska Kontakt Liberec dostal prostřednictvím svoji sociální pracovnice. S ní řešil také problémy se šikanou, které v minulosti čelil. Za pomoci střediska a Nadačního fondu Albert se již druhým rokem věnuje karate, které ho moc baví.

Foto: Nadační fond Albert

Martin je žákem 9. třídy základní školy v Liberci. O aktivitách nabízených Komunitním střediskem Kontakt Liberec se dozvěděl od své sociální pracovnice a na její doporučení začal Středisko pravidelně navštěvovat.

Přestože vyzkoušel aktivit hned několik, karate mezi nimi zvítězilo. "Nejvíce mě baví karate, kvůli kterému do Kontaktu rád chodím. Mám tu kamarády a to je super." Martin navštěvuje i díky Nadačnímu fondu Albert kurzy karate už druhým rokem a v rámci tréninků na sobě velmi intenzivně pracuje.

Tři přání podle Martina

Tři přání podle Martina

  1. Štěstí a zdraví pro své blízké.
  2. Spolupracovat s Nadačním fondem Albert.
  3. Pracovat s počítači a zabezpečovacími technologiemi.

Kromě karate patří mezi jeho největší záliby moderní technologie. Zajímá se o počítače a telefony a v budoucnu by se rád věnoval práci se zabezpečovacími systémy. Ve škole ho proto nejvíce baví informatika, zálibu si ale našel i v tělocviku. Martin by jeden den rád vycestoval za mořem a sluníčkem do Chorvatska. Zájmové kroužky v rámci Kontaktu mu pomohly najít kamarády a stát se součástí kolektivu. "Navzdory negativním zkušenostem je kolektivem vnímán jako spolehlivý, zábavný a skromný chlapec, který se rád směje a pomáhá druhým," dodávají lektorky z Kontaktu.

Připraveno ve spolupráci s Nadačním fondem Albert.

21 let za boj na Ukrajině: Je to přísný trest, ale zavařil si to sám, říká Soukup | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama