reklama
 

Lenka Nová: Dceři bych ve zpívání nebránila

Lenka Nová deska. Zní vám to divně? Přitom je to zcela logické: zpěvačka jménem Lenka Nová vydala novou desku... Dala tím najevo, že na odchod z kapely Laura a její tygři navázala pěveckou sólovou dráhou.

Foto: Štěpán Kučera

Lenka Nová deska. Zní vám to divně? Přitom je to zcela logické: zpěvačka jménem Lenka Nová vydala novou desku...

Dala tím najevo, že na odchod z kapely Laura a její tygři navázala pěveckou sólovou dráhou. Kromě toho stále vystupuje v Divadle Husa na provázku ve svém rodném městě Brně. Je mámou tříleté holčičky Kateřiny a nejen pro ni zpívá svou písničku Hadi, vlci, štíři a mnoho dalších. Požádali jsme ji o rozhovor.

Vypadáš báječně. Co pro sebe děláš? Navštěvuješ pravidelně kosmetické salóny, kadeřníky, fitka?

Bohužel v poslední době jsem neměla na tyto kratochvíle moc času, protože jsem byla zaměstnaná péčí o tříletou dcerku a dokončováním sólové desky. Obojí mi zabralo téměř veškerý čas. Pokud jsem v normálním režimu, navštěvuji svoji kadeřnici Lucii Sedlákovou ze salonu Robert Starý pravidelně asi čtyřikrát do roka. Na kosmetiku moc nechodím, spíš si zajdu na masáž. Mám ráda pohyb na čerstvém vzduchu, kde se cítím lépe než ve fitku.

Všichni víme, že máš tříletou holčičku Kačenku. Co je její nejoblíbenější činnost? Jak ji spolehlivě zabavíš?

Teď momentálně stříháním papíru. Každý den je podlaha v kuchyni pokrytá souvislou vrstvou velmi pečlivě nastříhaných minipapírečků. Na pohled je to krásné, na úklid už horší. Jinak ji spolehlivě zabavím vodovkami, Kaťa ráda maluje, ráda taky zpívá s cédéčky, která máme doma, ráda jezdí na odrážedle, skládá puzzle. Samozřejmě když je nejhůř, pohádky na DVD zaberou vždy.

V dnešní době není lehké se uživit zpěvem. Pokud by za tebou jednou tvá dcera přišla s tím, že chce být zpěvačkou, bránila bys jí?

Nebránila, já myslím, že by měla dělat to, co ji bude naplňovat, kde bude šťastná. A pokud to bude muzika, budu to chápat, mně taky přináší hodně radosti, i když doba není úplně příznivá. Ta koneckonců dnes není příznivá v mnoha zaměstnáních, nejenom v muzice.

Promiň, ale nedá nám nezeptat se na tvůj nedobrovolný odchod z Laury…

Já bych ráda uvedla na pravou míru některé poměrně hysterické výroky, které údajně vyšly z mých úst a objevily se v několika článcích v poslední době. Tyto výroky nebyly autentické. Ano - dostala jsem výpověď z Laury, kde jsem působila dvanáct let. A i teď s odstupem dvou týdnů mi to přijde jako unáhlený Karlův krok (Karel Šůcha je kapelník skupiny Laura a její tygři - pozn. red.), který byl postavený na nedostatku informací a pouhých domněnkách. K předem domluvené schůzce, kde jsme měli řešit skloubení mých sólových aktivit s působením v Lauře už nedošlo, místo toho mi přišel mail s výpovědí.

Nějaký rychlý recept na večeři pro zaměstnanou matku?

Koupíte 20 deka parmské šunky nakrájené na tenké plátky, 4 rajčata, vaničku minimozzarelek a rukolu nebo jiné lístky salátu. Naaranžujete na velký talíř, zalijete olivovým olejem a balsamicem. K tomu nakrájíte čerstvou bagetu, nalijete dobré bílé víno, a večeře je hotova.

V poslední době se v médiích velmi intenzivně řeší povinnost adoptivních rodičů, kteří musí dětem do nástupu školní docházky oznámit, že nejsou jejich biologičtí rodiče. A protože sama máš dceru, co si o tom myslíš? Není příliš brzy? Je to opravdu nutné uzákonit?

Tohle nedokážu odhadnout. Myslím ale, že tyto věci jsou velmi citlivé a velmi individuální a nařizovat je zákonem mi přijde zvláštní. Rodiče by pro své dítě, byť adoptované, měli chtít to nejlepší, a tak bych nechala na jejich citu a úsudku, kdy je nejvhodnější doba to dítěti sdělit.

Líbí se ti víc Hapka, nebo Horáček?

Jsou to oba charismatičtí muži. Mě se nejvíc líbí Hapka s Horáčkem dohromady, jako autoři nějaké písně. Výborně se doplňují.

A poslední otázka: Čeho bys chtěla v životě dosáhnout a s kým by sis chtěla zazpívat?

Chtěla bych dosáhnout určité rovnováhy a spokojenosti. Nemám nějaký dlouhodobý sen, spíš jsou to náhlé nápady, které se pak snažím realizovat. Teď se nám podařilo zrealizovat jeden náhlý nápad, a sice dokončit moji druhou sólovou desku Psí hodina. Pracovala jsem na ní s mým mužem Michalem Pelantem, kytaristou Davida Kollera, tři roky a výsledek myslím stojí za to. Alespoň reakce na dvou křtech, které proběhly minulý týden v Brně a v Praze, byly více než příznivé. Postavili jsme výbornou kapelu, hraje krásně, teď budeme desku představovat na živých koncertech. A pokud bych si měla přece jen vybrat někoho, s kým si zazpívat, byl by to asi Bono Vox z U2 nebo Sheryl Crow.

Čtenářská soutěž o ceny! Napište nám!

Lenka Nová nyní vydala zajímavé nové CD a vy ho můžete vyhrát. Stačí, když se budete inspirovat Lenčiným přístupem k dceři a napíšete nám, jak dokážete zabavit děti vy sami a co na ně podle vás nejlépe funguje. Tři nejlepší návody odměníme krásnou Lenčinou muzikou.

Příspěvky o délce maximálně 10 vět posílejte na adresu [[email protected]](mailto:[email protected]), do předmětu uveďte heslo "Lenka Nová".
Vaše příspěvky můžete posílat do pátku 25. května. Nejzajímavější z nich uveřejníme v některém z dalších článků a tři odměníme Lenčiným novým CD! Chcete-li soutěžit, nezapomeňte připojit své jméno, adresu a telefonní číslo! Zaslané příspěvky se stávají vlastnictvím magazínu www.zena.cz a jejich posláním dáváte souhlas k neomezenému užití. Redakce si vyhrazuje právo příspěvky redigovat.

Co o ní víte?

  • Lenka Nová má tříletou dceru Kateřinu.
  • Otcem dítěte je kytarista, zpěvák, skladatel a producent Michal Pelant.
  • V kapele Laura a její tygři strávila 5 let, nyní nastoupila na sólovou dráhu.

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama