reklama

Jedenáctiletý chlapec, který jel sám přes celou Ukrajinu, se shledal se svou matkou

Příběh jedenáctiletého Hassana, který sám přicestoval na slovensko-ukrajinskou hranici jen s igelitkou a telefonním číslem na ruce, obletěl celý svět. Nyní se chlapec konečně shledal se svou matkou i babičkou.

Příběh jedenáctiletého Hassana dopadl dobře.
Příběh jedenáctiletého Hassana dopadl dobře. | Foto: Policie Slovenské republiky

Policie Slovenské republiky ve čtvrtek potvrdila, že Hassanova matka Julie i 84letá babička se bezpečně dostaly do Bratislavy a shledaly se se zbytkem rodiny. V přeplněném vlaku, kterým jely více než den, cestovaly až z východní části země ze Záporožské oblasti. 

Na Slovensko jako první vyrazily Hassanovy tři starší sestry. Ty se v Bratislavě shledaly se svým nejstarším bratrem, který ve slovenské metropoli studuje. Měly hlavně ověřit, zda bude cestu schopný absolvovat i jedenáctiletý Hassan. 

Ten se pak vydal na cestu úplně sám, jen s igelitkou, cestovním pasem a číslem na dvacetiletého bratra. Zemí zmítanou válečným konfliktem ujel více než 1000 kilometrů. Matka Julie totiž pečuje o babičku, která se obtížně pohybuje, a proto si myslela, že s ní nebude schopná cestu absolvovat. 

Hrozba ruského bombardování ji nakonec přesvědčila, aby se spolu s babičkou a psem alespoň pokusila dostat na Slovensko. S evakuací jim výrazně pomohli lidé, kteří podle slovenských policistů nemohou být jmenováni. 

Rodina neutíkala před válkou poprvé. Před několika lety ji vyhnal z domova konflikt v Sýrii, který nepřežil otec. Matka s dětmi i s babičkou se tak přesídlily do své vlasti - na Ukrajinu. Tentokrát museli vše znovu opustit, ale válka je nepřipravila o žádného člena rodiny. 

V části Sudet osvobozených Američany mají větší podporu komunisté, říká Jurajda | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama