reklama

Protikorupční policie obvinila 11 lidí z krácení daně

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Protikorupční policie obvinila jedenáct lidí z krácení daní. Skupina podle kriminalistů vytvořila řetězec firem ke krácení DPH a způsobila tak státu škodu 335 milionů korun. "Případ navazuje na již vyšetřované krácení daní se škodou 85 milionů korun, v rámci kterého jsou trestně stíhány 3 osoby. V této věci došlo rovněž k zajištění majetku (peněžní prostředky na účtech a nemovitosti) v celkové výši cca 45 milionů korun," doplnil mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Policie před zahájením trestního stíhání provedla celkem sedm domovních prohlídek. K trestné činnosti mělo docházet od ledna 2008 do června 2011, kdy vzniklý řetězec firem obchodoval s fiktivním zbožím na území České republiky a následně deklaroval jeho vývoz do zemí EU. Trestní stíhání osob je vedeno na svobodě, hrozí jim tresty od 5 do 10 let odnětí svobody.

"Kriminalisté zajistili jako „náhradní hodnotu"  pět nemovitostí a peněžní prostředky na bankovním účtu," uvedl Ibehej. Při jedné domovní prohlídce byla v obci Kyšice na Plzeňsku zajištěna i pěstírna konopí.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama