reklama

Pročtené léto: Knihy pro každou příležitost

Tyto knižní tipy chytnou a nepustí! Pročtěte s nimi léto.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Martinus.cz

V létě by měl člověk mít více času na čtení. Přinejmenším teoreticky. Ale sama asi víte, jaká dovede být realita. Od stránek vás zvedají dovádějící děti, upovídané kamarádky, krásní muži na pláži… Důvodů, proč odložit knihu, je nekonečně mnoho, my pro vás ale máme knižní tipy pro ty chvíle, kdy je na čtení čas i chuť. Tyhle kousky vás totiž jen tak nepustí. Co tedy číst, když…

…máte konečně chvilku pro sebe?
Kdybyste měla letos v létě přečíst jedinou knihu, měla by to určitě být novinka Radky Třeštíkové s názvem Osm. Autorčin jemný ironický humor, tentokrát propletený s detektivní zápletkou, vás potěší a jistě vám připomene spoustu momentů z vlastního života. Právě proto se hodí na vzácné chvilky klidu, které vám rodina dopřeje.…chcete prožít klid venkova trochu jinak?
Co se vám vybaví, když si představíte léto na venkově? Kniha Do vody tuhle vaši představu jistě pořádně nabourá. Thriller od autorky Dívky ve vlaku tentokrát proplétá především osudy žen a dívek v malém městečku, kde klidné a stojaté vody ukrývají taková tajemství, jaká byste nečekala ani v hloubce oceánu. Bude vás mrazit i v tom největším horku!

…budete večer sama doma?
Až všichni vyrazí někam za zábavou a vám se nebude chtít vytahovat paty, otevřete Žízeň z pera Joa Nesbøho. Nesbø letos přivedl zpět na scénu vyšetřovatele Harryho Holea a nadchl jak ty, kdo znají všechny jeho případy zpaměti, tak ty, kteří se s ním setkali poprvé. Krvelačný vrah v knize jde po krku těm, kdo se s ním seznámí přes Tinder… Pojďte se bát.

…chcete být světová?
Nedaří se vám cestovat tak moc, jak byste chtěla? Tahle novinka vám pomůže podívat se do světa hned dvěma způsoby! Kosmonaut z Čech, debut Jaroslava Kalfaře, vás vezme do vesmíru, jak název napovídá. Kromě toho se díky knize ale do světa podíváte i jinak - Kalfař totiž knihu napsal anglicky, původně vyšla v USA a Velké Británii a čtou ji milovníci a milovnice kvalitní prózy po celém světě. Přidejte se k nim!


…máte chuť na letní románek?
Pokud je pro vás léto synonymem romantiky, flirtu a horkých polibků, rozhodně vám nesmí uniknout kniha Božský. Jde o závěr velmi úspěšné erotické série, o které milovnice žánru bez zaváhání tvrdí, že je mnohem lepší než Padesát odstínů. Číst Božského můžete klidně na rozpálené pláži, ale počítejte s tím, že své rudnoucí tváře budete muset svést na sluníčko. 

Vybrali jste si? Na Martinus.cz na vás čeká nepřeberné množství dalších titulů, mrkněte i tam. Přejeme pročtené léto!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama