reklama

Proč dát přednost v intimní hygieně bio přípravkům

Přechod na ekologické hygienické produkty podporuje zdraví žen a šetří životní prostředí, nabízejí alternativu k tradičním výrobkům.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: komerční článek

Sféra intimního zdraví je velmi křehkou a citlivou. Proto je důležité důsledně dbát na výrobky, které používáme. Navíc tím můžeme prospět i prostředí kolem sebe. Jak?

Menstruace nemusí zatěžovat vás ani životní prostředí

Používání nevhodných přípravků může především ženám způsobit v oblasti intimní hygieny řadu nepříjemných zdravotních potíží. Vložky i tampony je v první řadě nezbytné včas vyměňovat, abychom zabránili potenciálnímu riziku rozvoje infekcí.

Běžné prostředky pro intimní hygienu se též vyrábějí ze syntetických, chemicky bělených materiálů, či pesticidy napuštěné buničiny. K bělení se používá chlór, navíc se setkáte u mnohých výrobků s umělou parfemací. To může vést k rozvoji vaginálních mykóz a zánětů.

Konvenční vložky a tampóny taktéž představují intenzivní zátěž pro životní prostředí. Jediná žena během svého plodného života projde v průměru cca 12 menstruačními cykly za rok s délkou asi 5 dní. Spotřebuje tedy za pouhý rok kolem 300 kusů jednorázových tampónů nebo vložek. Perioda přitom její život doprovází cca 30 až 40 let.

Produkce odpadu je proto v této oblasti skutečně enormní a při zmíněných 300 vložkách či tamponech se dostáváme na 3 kilogramy prakticky nerozložitelného plastového odpadu ročně na pouhou jedinou uživatelku.

Jak na intimní hygienu přírodní cestou

Mnohé ženy se tak rozhodly k této otázce přistoupit odlišně, mimo rámec konvenčních prostředků. A řada výrobců je svým zacílením na výrobu pomůcek z bio materiálů podporuje. K takovým patří i Organyc, původem italský výrobce.

V portfoliu tohoto dodavatele nalezneme produkty rozložitelné a kompostovatelné, přičemž stejně je koncipována i většina jejich obalů. Pomůcky pro intimní hygienu jsou bez umělého hedvábí, lepidla, umělých hmot a latexu.

Mimo to jsou v použitelnosti vložky a tampony Organyc plně srovnatelné s konvenčním sortimentem menstruační hygieny. Zvolit si tak můžete můžete z mnoha různých produktů i velikostí, vždy však vyrobených z vysoce šetrného, který účinně absorbuje až dvacetinásobek své hmotnosti, je optimálně prodyšný a vykazuje maximální šetrnost k přírodě i lidské pokožce.

Otázka ženského intimního zdraví je však mnohem komplexnější. Samotné menstruační krvácení je pouze nejvíce viditelným projevem celého menstruačního cyklu, který na ženu má značný vliv. Tento biologický děj ovlivňují hormony, především estrogeny a gestageny, ale i prolaktin, FHS nebo luteinizační hormon.

Chraňte sebe i své děti

Ty pak mohou vyvolat i nadměrně bolestivou menstruaci a další potíže související s PMS, jako jsou změny nálad, poruchy spánku a soustředění a další obtíže. I ty však je možné tlumit přírodní cestou. Olejíčky od Nobilis Tilia ulevují při různých obtížích v souvislosti s PMS, ale také menopauzou. Působí na uvolnění a podporují imunitu. Inhalační tyčinky můžete využít i proti stresu únavě a nevolnosti.

Podobně jako je zvláště důležitá sféra intimního zdraví pro dospělé ženy, je nutné se zaměřit i na nejmenší. Období, kdy potřebují plenky, zdánlivě tvoří jen nepodstatnou část života dětí. Běžné dítko však potřebuje v průměru asi 5 plen denně, což je za pouhé 2 roky dětského života asi 4 000 plenek.

Odpadová zátěž pro životní prostředí je tak i v tomto případě mimořádně vysoká. Vzniklý odpad lze jen těžko spálit nebo jiným způsobem efektivně zlikvidovat. Značka Organyc proto nezapomíná ani na sortiment pro nejmenší a přináší řadu Cottony, což jsou pleny vyrobené opět z bio bavlny.

Díky použití šetrného materiálu napomáhají předcházet nežádoucímu podráždění pokožky. Naopak přinášejí zklidnění. Dětské plenky jsou bez obsahu plastů a syntetických látek a nejsou běleny chlórem.

Všechny tyto produkty najdete na eko e-shopu Ferwer.cz, který kromě jmenovaných značek nabízí i další bioprodukty od více než 100 značek z tuzemska i zahraničí.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama