reklama

Případy zřícených střech sportovních hal

Praha - Také v České republice, respektive v bývalém Československu zahynulo při podobném neštěstí jako dnes v Bavorsku několik lidí.

Televize CNN uvádí, že pod střechou zahynuli minimálně čtyři lidé. Jeden vážně zraněný musel být oživován, deset dalších zraněných bylo ošetřeno.
Televize CNN uvádí, že pod střechou zahynuli minimálně čtyři lidé. Jeden vážně zraněný musel být oživován, deset dalších zraněných bylo ošetřeno. | Foto: Reuters

Například v prosinci 1981 se během hokejového utkání zřítila střecha zimního stadionu v Mariánských Lázních. Na místě zůstali tři mrtví, jednomu muži byli lékaři nuceni amputovat nohu.

Dvě oběti si vyžádalo zřícení střechy v říjnu 1977 na ledovou plochu v Třebíči, kde trénovali dorostenci (střecha ještě nebyla zkolaudována).

Případy zřícených střech sportovních hal v zahraničí za posledních deset let (výběr):

19. ledna 1999 - Pod tíhou vysoké sněhové vrstvy se zřítila část střechy stadiónu v Montrealu, který byl postaven pro olympijské hry v roce 1976. Zranění utrpěli dva ze dvou stovek dělníků, kteří připravovali stadion pro automobilovou show.

6. května 2001 - Střecha fotbalového stadiónu v íránském Sárí se zřítila pod vahou fanoušků, kteří z ní sledovali zápas místní první ligy. Zraněno bylo celkem 355 lidí, dva z nich zraněním o den později v nemocnici podlehli.

17. ledna 2003 - Ve finském Korsholmu u města Vasa se propadlo asi 400 čtverečních metrů střechy sportovní atletické haly. V okamžiku neštěstí bylo uvnitř asi sto osob, všichni vyvázli bez zranění.

14. února 2004 - V přepychovém moskevském aquaparku se uprostřed zábavy zřítila střecha. Zemřelo 28 návštěvníků komplexu, desítky byly hospitalizovány s úrazy či omrzlinami.

2. ledna 2005 - Nejméně tři mrtvé a 11 zraněných si vyžádalo zřícení střechy zimního stadionu v alpském středisku Bad Reichenhall v Bavorsku. Dalších 20 osob se pohřešuje.

Lidé umírají smutkem. Jsou už měsíce zamčení a v hrozném stresu, kritizuje Vobořil | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama