reklama

Princ Harry se chystá do Británie. Čeká ho setkání s královnou i řešení víza

Britský princ Harry, který od letošního jara žije v Kalifornii, se podle spekulací britského bulváru chystá v nejbližších dnech do Velké Británie. Důvodem je prý důležitá schůzka s jeho babičkou, královnou Alžbětou II., i řešení víza. Zaměstnancům královského dvora bylo údajně řečeno, aby přichystali Frogmore Cottage pro příjezd Harryho.

Princ Harry
Princ Harry | Foto: Reuters

Jeden z britských následníků trůnu princ Harry by se měl v následujících týdnech objevit ve Velké Británii. Média spekulují o tom, že jej čeká setkání s královnou Alžbětou II. i kvůli jeho apelaci na Američany, aby šli k volbám a také jeho americkému vízu. 

Ještě na konci září se hovořilo v britských i amerických médiích o tom, že by vévoda a vévodkyně ze Sussexu měli letošní Vánoce strávit s britskou královskou rodinou v anglickém hrabství Norfolk. To však před pár dny vyvrátil magazín Vanity Fair, který citoval přátele páru, již sdělili, že Harry a Meghan se na královské rodinné Vánoce "necítí připraveni".

Místo toho se princ Harry zřejmě bez syna Archieho a manželky vévodkyně Meghan vydá do Británie v nejbližších týdnech. Informoval o tom britský bulvární deník The Sun.

Podle deníku bylo zaměstnancům královského dvora řečeno, aby přichystali Frogmore Cottage - sídlo vévodů ze Sussexu během jejich pobytu v Británii. Zatímco jim bylo naznačeno, že dorazí vnuk Alžběty II., o vévodkyni Meghan a rok a půl starém Archiem údajně nepadlo slovo. 

Princ se zřejmě zdrží do začátku listopadu

Britská média hovoří o tom, že by se princ Harry měl setkat se svou královskou babičkou zejména kvůli jeho politickému aktivismu v USA a také kvůli jeho vízu.

Harry a Meghan nedávno apelovali na Američany, aby šli k nadcházejícím prezidentským volbám. A to přesto, že členové britské královské rodiny se nikdy nevyjadřují k politickým záležitostem. Vévodkyně a vévoda však od dubna již nejsou oficiálně pracujícími členy britské monarchie a Buckinghamský palác k tomu uvedl, že se jedná o Harryho osobní postoj. 

Deník The Sun také uvádí, že princ se zřejmě zdrží do začátku listopadu, kdy by se měl zúčastnit vzpomínkové akce na padlé vojáky ve Westminsteru. 

Vévoda a vévodkyně již dříve uvedli, že by rádi rozdělili svůj život mezi Velkou Británii a Spojené státy, to se jim však kvůli pandemii koronaviru nepodařilo a většinu roku strávili v americké Kalifornii, kde si také koupili dům.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama