reklama

Policie zatýkala padělatele i dealery

Česko - Policisté o víkendu zadrželi padělané zboží za 15 milionů. A taky šest výrobců pervitinu. UVNITŘ VIDEO.

Ve velkoobchodní tržnici v Praze 4 - Libuši o víkendu zajistili přes téměř 16 500 kusů padělaného textilu a spotřebního zboží za osm milionů. Zároveň zadrželi devět prodejců, kterým hrozí vysoké pokuty nebo až dvouleté vězení. Celkem už bylo podle mluvčího pražské policie při raziích zatčeno 57 lidí, stát v Praze zabavil zboží za 41 milionů korun.

Tisíce kopií pod Klínovcem... 

Podobný zátah proběhl v Loučné pod Klínovcem, kde severočeští celníci o víkendu zabavili zboží za necelých sedm milionů. "Kontroly se účastnili i pracovníci Protipirátské unie a Mezinárodní federace hudebního průmyslu. Zajistili více než 10 tisíc plagiátů a pirátských nahrávek," řekl mluvčí severočeských celníků Jiří Nejedlý.

Ze stánků policisté odváželi také oděvy, obuv i batohy s padělanými značkami Diesel, Puma, Nike či Adidas. Severočeští celníci zajistili od začátku roku na tržnicích nelegální zboží v hodnotě přes 140 milionů korun.

...a šest výrobců pervitinu

Šest lidí, kteří v Ostravě a Havířově na Karvinsku vařili pervitin, zatkli o víkendu členové speciálního ostravského Toxi týmu. Při domovních prohlídkách našli v pytlích 2500 prázdných balení od léků běžně dostupných v lékarnách. Podle znalce se z nich dalo vyrobit 1,5 kilogramu drogy a tu prodat za 1,2 milionu korun. "V současné době máme prokázáno, že prodali drogu za 200 tisíc," řekl novinářům šéf týmu Jiří Kopeček. 

Dodal, že v garáži policisté našli takové množství chemikálií potřebných k výrobě pervitinu, že na jejich odvoz museli použít nákladní auto. Skupinu mladých mužů sledovala polici od letošního června.

Tři zadržení skončili ve vazbě, další jsou vyšetřováni na svobodě.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama