reklama

Policie zatýkala padělatele i dealery

Česko - Policisté o víkendu zadrželi padělané zboží za 15 milionů. A taky šest výrobců pervitinu. UVNITŘ VIDEO.

Ve velkoobchodní tržnici v Praze 4 - Libuši o víkendu zajistili přes téměř 16 500 kusů padělaného textilu a spotřebního zboží za osm milionů. Zároveň zadrželi devět prodejců, kterým hrozí vysoké pokuty nebo až dvouleté vězení. Celkem už bylo podle mluvčího pražské policie při raziích zatčeno 57 lidí, stát v Praze zabavil zboží za 41 milionů korun.

Tisíce kopií pod Klínovcem... 

Podobný zátah proběhl v Loučné pod Klínovcem, kde severočeští celníci o víkendu zabavili zboží za necelých sedm milionů. "Kontroly se účastnili i pracovníci Protipirátské unie a Mezinárodní federace hudebního průmyslu. Zajistili více než 10 tisíc plagiátů a pirátských nahrávek," řekl mluvčí severočeských celníků Jiří Nejedlý.

Ze stánků policisté odváželi také oděvy, obuv i batohy s padělanými značkami Diesel, Puma, Nike či Adidas. Severočeští celníci zajistili od začátku roku na tržnicích nelegální zboží v hodnotě přes 140 milionů korun.

...a šest výrobců pervitinu

Šest lidí, kteří v Ostravě a Havířově na Karvinsku vařili pervitin, zatkli o víkendu členové speciálního ostravského Toxi týmu. Při domovních prohlídkách našli v pytlích 2500 prázdných balení od léků běžně dostupných v lékarnách. Podle znalce se z nich dalo vyrobit 1,5 kilogramu drogy a tu prodat za 1,2 milionu korun. "V současné době máme prokázáno, že prodali drogu za 200 tisíc," řekl novinářům šéf týmu Jiří Kopeček. 

Dodal, že v garáži policisté našli takové množství chemikálií potřebných k výrobě pervitinu, že na jejich odvoz museli použít nákladní auto. Skupinu mladých mužů sledovala polici od letošního června.

Tři zadržení skončili ve vazbě, další jsou vyšetřováni na svobodě.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama