reklama

Víte, že nejen šperky, ale také oblečení nebo roušky mohou být stříbrné?

A co ještě? Přece tradiční vánoce s dárky!

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: komerční článek, Julie Torčíková

Dárky spojené s komfortem, tradicí a pohodlím dělají spokojené nejen obdarované, ale i dárce. Ať už oblečete své blízké do oblečení kosmonautů, do tradičních vzorů nebo darujete ponožky se stříbrem, neuděláte chybu.

Zejména v dnešní době karantén a omezení je důležité dodržování tradic a rodinných zvyků. Vánoce s dárky, výlety do hor a procházky zimní krajinou patří mezi nezapomenutelné společně strávené chvíle. Jediné, co nám může hřejivý pocit těchto chvil zkazit je nevhodné oblečení. Platí totiž, že není špatné počasí, ale špatně oblečený člověk. Řešením je funkční prádlo s molekulami stříbra, které dnes oblékají nejen sportovci, ale používá se i k běžnému každodennímu nošení. Na otázku Proč? existuje jednoduchá odpověď: Protože je lepší než obyčejné triko nebo spodní prádlo. Nestudí v něm pot, v zimě hřeje, v létě chladí, .. a navíc nezapáchá ani po větší a delší aktivitě a dokonce může i dobře vypadat. Efektně vypadá i designové sladění s nákrčníky nebo čepicemi.

 Funkční prádlo v dnešní době již neznamená jen spodní prádlo, které je potřeba schovat pod svetr nebo mikinu. Nové technologie výroby i tisku umožnily z tohoto kusu prádla vytvořit plnohodnotné sportovní triko s líbivým designem. Značka nanosilver®  jako jediná šla ještě dále a vytváří vzory, které se vrací k tradicím a okolí vtipně zmatou svou dokonalou proměnou na flanelovou košili nebo norský svetr. Ti, kteří sice mají rádi tradice vánoc, ale v oblečení chtějí vidět spíše budoucnost, se mohou obléct do skafandru. Tedy do termotrika s nadpozemským vzorem Space, které má také jimi ověřené bezzápachové účinky.

Ve všech těchto vzorech to sluší ženě i muži všech velikostí.

JAK SPRÁVNĚ OBLÉKAT FUNKČNÍ PRÁDLO? A kolik to stojí?

Užitné vlastnosti výrobků se stříbrem nanosilver podtrhnete správným postupem při výběru i oblékání. Správnému odvádění potu z pokožky a její udržení v suchu,  regulace správné teploty a snížení pachu pomůže, pokud je správně zvolena velikost. Termo oblečení je 1. vrstva, která by měla správně přiléhat na kůži, odvádí pak správně pot z pokožky a udržuje ji tak v suchu, dokáže regulovat teplotu těla s okolím a díky stříbru nezapáchá.. Čím je více prostoru mezi tělem a oblečením, tím se zhorší možnost správného působení funkčních vláken i stříbra. Samozřejmostí je také prodloužený zadní díl a u rukávů prodloužený průhmat na palec, kterým je zaručeno, že se rukáv nevyhrne. Také údržba je důležitá, proto funkční oblečení nikdy neperte s aviváží. A nikdy nezapomínejte, že k 1. vrstvě, patří také ponožky - to je základ. Už babičky říkaly, že od nohou jde zima do celého těla. A pozor hlavou odchází teplo, takže také čepice a kukly jsou důležité pro pohodu.

Po jeho vyzkoušení zjistíte, že je prostě k nezaplacení.

HLEDÁTE SPRÁVNÝ VÁNOČNÍ DÁREK?

Funkční prádlo se stříbrem nanosilver® je díky kombinaci materiálů vhodné pro zimní období ve variantě termo Himaláj nebo do horkých dní v tzv. chladivém provedení Dakar. Pro všechny, kteří dávají přednost bavlněnému omaku, je určena kolekce Classic. Všechny materiály i výrobky jsou testovány nejen v laboratořích, ale také podléhají zátěžovým testům v extrémních podmínkách. Kolekce Dakar získala jméno právě podle testování jezdcem Rallye Dakar Alešem Lopraisem. Kolekce termoprádla, včetně funkčních ponožek, kterou si horolezci vyzkoušeli ve výškách nad 7 000 m.n.m., nese jméno Himaláj. Kolekci Active není třeba vysvětlovat…

VÝHODY FUNKČNÍHO PRÁDLA nanosilver®
Funkční vlákno funguje jak při vaší vysoké námaze, tak při nízké aktivitě. V prvním případě dochází k výraznému odpařování, tedy odvodu vlhka od těla, takže se nepřehříváte a tím ani nadměrně nepotíte, v druhém případě dutiny ve vlákně chrání nositele před změnami teplot a zajišťují udržování lidského tepla, aniž by se rozptylovalo do ovzduší. U antibakteriálního funkčního prádla navíc molekuly stříbra hubí bakterie tím, že jim znemožní dýchání a ty se následně nemohou v teplém a vlhkém prostředí množit. Díky tomu nevzniká zápach.

Velkou výhodou je to, že téměř nic neváží, snadno se pere, rychle schne, nekrčí se - nemusí se žehlit, je vhodné i pro alergiky a je šetrné k životnímu prostředí (stříbro se neuvolňuje).

 

Co je materiál nanosilver® a jak vzniká?

 

Vlákno nanosilver®

je polyesterové* vlákno, které je obohaceno o molekuly stříbra, které . přidává výhodám polyesterového vlákna antibakteriálnost. Díky metodě pevného uchycení molekul stříbra nedochází k jeho uvolňování, chrání tak přírodu a navíc antibakteriální funkce je zachována po celou dobu životnosti produktu.

*Polyester se vyráběl chemicky z ropy, dnes jako recyklát z plastových lahví. Vlákno je mimořádně odolné vůči světlu, částečně proti UV záření, větru i působení mikroorganismů a jen velmi málo vlhne.

Úplet

nanosilver®

vzniká z vlákna nanosilver®, které je doplněno o  speciální modifikované značkové polyesterové vlákno  Coolmax® nebo Thermo°Cool®. Tato vlákna mají nízkou nasákavost a schnou rychleji než jiná vlákna, dokáží vyrovnávat teploty mezi uživatelem a okolním prostředím.

Materiál nanosilver®, který vzniká kombinací těchto vláken, je velmi lehký, jemný a prodyšný. Výraznou výhodou je odolnost proti plísním a pachům a jeho nenáročnost na údržbu.


Z HISTORIE funkčních vláken

Po roce 1941 se začala masově používat vlákna ze syntetického polyesteru, vyráběly se z něj pláštěnky nebo šusťákové kalhoty. První syntetické elastické vlákno vyrobili američtí vědci na konci 50. let, mikrovlákno vynalezli Japonci dvacet let později. Následoval je objev nanovláken, která objevili Američané v roce 1980. V roce 2006 česká společnost NanoTrade přivedla na svět vlákno nanosilver®. V následných letech vznikají textilní výrobky pod značkou nanosilver® - ponožky, spodní prádlo, trika. Do budoucna se počítá s inteligentními funkčními produkty, které budou umět své vlastnosti měnit podle změny teploty nebo ponesou další užitečné parametry.

Zboží značky nanosilver® si lze zakoupit na e-shopu  www.nanosilver.cz

Tel. 604 915 654, e-mail: [email protected]  

Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama